Infolinia (Pn–Pt: 8–18): +48 (0) 22 39 70 976
Uwaga:
Dostarczamy same opony. W przypadku, gdy na zdjęciu widoczna jest felga, służy to jedynie prezentacji opony.

Infinity ECOSIS

 • Kategoria
  Opony letnie
 • Rozmiar opony
  205 / 55 R16 91 H
 • Indeks nośności
  91
 • Prędkość
  H (max. prędkość 210 km/h)
 • Cechy jezdne
  E
 • Oznakowanie opon w UE
Europejskie etykiety na opony

Podstawowe informacje
Nowe etykiety na opony wprowadzone przez Unię Europejską wymagane będą we wszystkich krajach członkowskich EU i zaczną obowiązywać od 01.11.2012. Obowiązek etykietowania dotyczyć będzie opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych wyprodukowanych od 01.07.2012. Opony zostaną sklasyfikowanie według określonych parametrów, co pozwoli kosumentom na podejmowanie bardziej przemyślanych decyzji dotyczącej ich zakupu.

Zalety
Poprzez wprowadzenie nowego przepisu Unia Europejska zapewnia wspólny standard ogumienia, wspierając tym samym gospodarczą i ekologiczną efektywność w ruchu drogowym oraz zwiększając poziom bezpieczeństwa.

Należy pamiętać, że to producent etykietuje opony. W przypadku, kiedy opona nie posiada etykiety albo nie została ona oznakowana przez producenta albo została wyprodukowana przed 01.07.2012.


Symbole
Opony posiadające etykietę zostaną sklasyfikowane ze względu na trzy podstawowe właściwości:

• Zewnętrzny hałas toczenia
• Przyczepność na mokrej nawierzchni (litery od A do G)
• Ekonomiczność (litery od A do G)

Rola kierowcy
Niemniej jednak zużycie zależy od samego kierowcy. Aby długofalowo zwiększyć ekonomiczność pojazdu powinno się jeździć płynnie, bez gwałtownego przyspieszania w trosce o środowisko naturalne.

Regularna kontrola ciśnienia w oponach sprawia, że opór toczenia i straty energii są mniejsze oraz zapewnia optymalną przyczepność na mokrej nawierzchni.

Aby zminimalizować ryzyko wypadku oraz zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym użytkownikom ruchu, kierowcy powinni zachować bezpieczną odległość.

Ekonomiczność

Skala mierząca ekonomiczność składa się z 7 poziomów - od najwyższego poziomu oznaczonego literą A do najniższego poziomu G. Opona klasy A zużywa 0,1 litra paliwa na 100 km mniej niż opona klasy B. Wyższa ekonomiczność wynika z mniejszego oporu toczenia, nazywanego także tarciem.

Opór toczenia
Opór toczenia jest to siła powstająca przy zetknięciu się opony z nawierzchnią. Opór toczenia zależy nie tylko od konstrukcji opony, ale również od właściwości materiału, z którego wykonana jest opona.

Wartość średnia
Wartość średnia znajduje się pomiędzy klasami C oraz E.

Wybierz produkt z naszego szerokiego asortymentu lub skorzystaj z fachowego doradztwa. Tirendo pomoże w wyborze opon najbardziej odpowiadającym Twoim potrzebom.

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Skala zastosowana na etykiecie pozwala na ocenę przyczepności na mokrej nawierzchni podczas hamowania. Klasa A oznacza najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz najkrótszą drogę hamowania. Klasa oznaczona literą G wskazuje na najniższy poziom bezpieczeństwa oraz najdłuższą drogę hamowania. Do zbadania przyczepności na mokrej nawierzchni posłużono się wynikami uzyskanymi podczas jazdy z prędkością 80 km/h. Pomiędzy oponą klasy A a oponą klasy G różnica długości drogi hamowania pojazdu na mokrej nawierzchni wynosi 18 metrów. Pomiędzy poszczególnymi klasami długość ta waha się od 3 do 5 metrów.

Wartość średnia
Wartość średnia znajduje się pomiędzy B a E. Dla kategorii D oraz G wartości nie zostały ustalone.

Wybierz produkt z naszego szerokiego asortymentu lub skorzystaj z fachowego doradztwa. Tirendo pomoże w wyborze opon najbardziej odpowiadającym Twoim potrzebom.

Zewnętrzny hałas toczenia

Rysunek przedstawia poziom zewnętrznego hałasu toczenia wytwarzanego przez opony, wyrażony w decybelach. Skala zbudowana z trzech fal pokazuje, który poziom hałasu najlepiej opisuje zachowanie opony według europejskich rozporządzeń unijnych. Podana wartość przedstawia poziom hałasu wytwarzanego przez przejeżdżające samochody. Długotrwały hałas utrzymujący się na poziomie powyżej 80 decybeli może prowadzić do uszczerbku na zdrowiu.

Symbole
Trzy fale oznaczają najsłabsze osiągi. Poziom generowanego hałasu znajduje się pomiędzy obecną maksymalną dopuszczalną wartością a przyszłym poziomem dozwolonego poziomu hałasu. Wartość pokazywana przez dwie fale to wielkość wyznaczająca przyszłą granicę dopuszczalnego poziomu hałasu. Jedna czarna fala oznacza najlepsze osiągi i wskazuje, że generowany hałas znajduje się poniżej dozwolonego poziomu o co najmniej 3 dB.

Wybierz produkt z naszego szerokiego asortymentu lub skorzystaj z fachowego doradztwa. Tirendo pomoże w wyborze opon najbardziej odpowiadającym Twoim potrzebom.

Ten produkt został wyprzedany.
Nasze usługi
 • 30 dni na
  dobrowolny zwrot towaru
 • Infolinia:
  +48 (0) 22 39 70 976
(1) Ponad 90% zamówień dociera do naszych Klientów w tym terminie.
Dostawa GRATIS 30 dni na dobrowolny zwrot towaru Serwisy montażowe Infolinia: +48 (0) 22 39 70 976