Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18): +48 (0) 22 39 70 976

Właściwości
Pokaż w wszystkie opony w wybranym rozmiarze
Page 1 from 995

Opony Dayton

Opony Dayton

Nazwa amerykańskiej marki opon Dayton pochodzi od miejscowości w stanie Ohio, w którym znajdowała się pierwsza siedziba firmy Dayton Rubber Company. Założycielem firmy był lokalny biznesmen i były wojskowy John. C. Hooven, który w początkach działalności skupił się na produkcji różnych elementów gumowych: uszczelek, części do maszyn przemysłowych, węży ogrodowych, a nawet płaszczy przeciwdeszczowych. Dopiero, kiedy do firmy trafił Kanadyjczyk John A. Macmillian, którego pasją były opony, firma zaczęła interesować się tą gałęzią produkcji. Już pierwsze opony Dayton przyniosły spółce zyski, co wkrótce pozwoliło wybudować nową fabrykę. MacMillan - ojciec pierwszych rynkowych sukcesów firmy w branży ogumienia został prezesem zarządu, a wraz z objęciem przez niego kierownictwa rozwój firmy nabrał dynamiki. Kolejnym prezesem Daytona został A. L. Freedlander, który postawił na dywersyfikację asortymentu o produkty dla przemysłu sportowego i włókienniczego. Firma znana była z innowacyjności i wprowadzania na amerykański rynek nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Jako jedna z pierwszych zdecydowała się wprowadzić opony bezdętkowe i niskociśnieniowe. W 1961 roku firma już pod zmienioną nazwą jako DAYCO Corporation stała się częścią koncernu Firestone, a w 1988 obaj producentów przejął japoński producent ogumienia Bridgestone. Wiązało się to z kolejnym rozszerzeniem produkcji, tym razem o opony sportowe i ciężarowe.

Obecnie marka Dayton wraz z innymi znanymi w branży (między innymi: Firestone, Seiberling, Peerless, Road King) produkowana jest przez Bridgestone. Firma Dayton zatrudnia około 2 tysiące pracowników, a jej produkty są rozpoznawalne na całym świecie. Opony Dayton produkowane są również w Polsce w poznańskiej fabryce Bridgestone. Są kojarzone z dynamiką i atrakcyjnym wyglądem bieżników. Dayton znany jest również z ekologicznego podejścia stosowanego w procesie produkcyjnym i troski o środowisko naturalne.

Do znanych produktów tej marki należą opony Dayton DW510 z kierunkowym bieżnikiem o charakterystycznej rzeźbie z poprzecznymi rowkami w kształcie litery V. Model DW510 przeszedł szereg testów w ekstremalnie surowych warunkach, dzięki czemu gwarantuje dobre osiągi zimą, chroni przed aquaplaningiem i pozwala uzyskać krótką drogę hamowania na mokrych nawierzchniach. Opona charakteryzuje się dobrą przyczepnością, a przy okazji wytrzymałością większą o około 15-20 procent w porównaniu z oponami w zbliżonej klasie. Opona przeznaczona jest do samochodów osobowych i stanowi atrakcyjną również pod względem cenowym propozycję na zimę. Z segmentu opon letnich na szczególną uwagę zasługują opony Dayton D210 oraz Dayton D320.


Tirendo.pl używa cookies aby zapewnić Ci najwyższą jakość wyświetlanej strony. Odwiedzając naszą stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies.

OK Więcej informacji