Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18): +48 (0) 22 39 70 976

Właściwości
Page 1 from 995

Opony Gislaved

Opony Gislaved

Historia znanych opon letnich i zimowych firmy Gislaved rozpoczęła się w 1893 roku, kiedy to bracia Gislow otworzyli fabrykę wyrobów gumowych w szwedzkiej miejscowości Gislaved. Wkrótce potem została wyprodukowana pierwsza opona w Szwecji.

Od 1927 Gislaved zaczął produkować opony do oryginalnego wyposażenia Volvo, co spowodowało dziesięciokrotny wzrost produkcji. Po skutecznej ekspansji firmy na wiele krajów, takich jak Kanada i Japonia, firma zawiązała sojusz z koncernem Viking Ceck i zmieniła nazwę na Nivis Tyre AB, a pięć lat później została przejęta przez międzynarodowy koncern Continental AG.

Opony Gislaved  są jednak wciąż z powodzeniem sprzedawane pod tą samą marką. Gislaved znane jest przede wszystkim z produkcji doskonałej jakości opon zimowych, ale także opon letnich dla samochodów osobowych i minivanów. W międzyczasie zakład produkcyjny firmy został przeniesiony ze Szwecji do Portugalii.


Tirendo.pl używa cookies aby zapewnić Ci najwyższą jakość wyświetlanej strony. Odwiedzając naszą stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies.

OK Więcej informacji