Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18): +48 (0) 22 39 70 976

Właściwości
Pokaż w wszystkie opony w wybranym rozmiarze
Page 1 from 998

Opony Linglong

Opony Linglong

Linglong to marka opon wywodząca się z Chin. Przedsiębiorstwo znane na Zachodzie jako Linglong Tyre w swoim ojczystym języku nosi nazwę Zhaoyuan Tyre Manufacturing & Repairing Plant. Zostało założone w 1975 roku. Przez pierwsze lata działalności firma poza produkcją opon zajmowała się również ich naprawianiem. Stosowano przestarzałe technologie, w fabrykach pracowały stare maszyny, a tymczasem wymagania rynku ogumienia stawały się coraz bardziej wyśrubowane, co prawie doprowadziło do bankructwa firmy. Dopiero w drugiej połowie lat osiemdziesiątych kolejny prezes Linglong zaczął wprowadzać zmiany zarówno w samym procesie produkcji, jak i w metodach zarządzania. Firma zaczęła się rozwijać i stosować nowocześniejsze rozwiązania, co pozwoliło powoli odbudować pozycję i nadszarpniętą opinię. W Linglong skupiono się na produkcji opon do samochodów ciężarowych, opon rolniczych, wielkogabarytowych opon OTR oraz samochodów dostawczych. W 2001 roku firma zaczęła produkować również opony Linglong do samochodów osobowych, wkrótce potem rozwinęła gamę produktów o opony radialne przeznaczone do ciężarówek i autobusów, a ogumienie wytwarzane w jej fabrykach zyskuje wreszcie opinię profesjonalnego i nowoczesnego produktu. 

Do znanych produktów chińskiej marki zaliczają się opony Linglong L699. Mocne strony tego modelu to niski poziom wytwarzanego hałasu, dobra przyczepność na mokrych nawierzchniach i optymalne właściwości jezdne na nawierzchniach suchych. Opona przeznaczona jest na sezon letni i stworzona z myślą o kierowcach ceniących spokojną, zrównoważoną jazdę. Do podróżowania latem przeznaczony jest również model Linglong L688, dobrze radzący sobie na różnych typach nawierzchni. Specjalna nowoczesna mieszanka z krzemionką, z której wykonano opony L688, zapewnia równomierne ścieranie bieżnika, co wydłuża żywotność. Mocna konstrukcja barków opony wraz z zaokrąglonymi krawędziami zapewnia dobre osiągi na suchej nawierzchni, a rzeźba bieżnika posiadająca szerokie rowki zwiększa ochronę przed poślizgiem na mokrym podłożu. Zaletą tego modelu jest krótka droga hamowania. Opona doskonale sprawdza się na długich trasach, gdyż jej budowa pozwala na redukcję generowanego hałasu, a poprzez to zwiększenie komfortu jazdy. Dedykowana jest właścicielom pojazdów średniej i wyższej klasy. Oba modele wyróżniają się atrakcyjną ceną.


Tirendo.pl używa cookies aby zapewnić Ci najwyższą jakość wyświetlanej strony. Odwiedzając naszą stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies.

OK Więcej informacji