Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18): +48 (0) 22 39 70 976

Właściwości
Pokaż w wszystkie opony w wybranym rozmiarze
Page 1 from 1020

Opony Mastercraft

Opony Mastercraft

Branża oponiarska doskonale zna amerykańską markę opon Mastercraft. Opony Mastercraft produkowane są od 1909 roku. W ciągu ponad stuletniej historii opony tej marki zyskały sobie opinię trwałych i niezawodnych. Początki sukcesu opon, których produkcja rozpoczęła się w amerykańskim stanie Ohio, związane są z firmą Falls Rubber Company. Firma znana była przede wszystkim ze specjalnego procesu wulkanizacji opon i dętek na gorąco związanego z powolnym chłodzeniem, które miało chronić je przed łamliwością. Dzieje marki to historia wielu przejęć i holdingów, jak również udanych posunięć marketingowych. Przedsiębiorstwo Falls Rubber Company wykupiły w 1930 roku firmy wywodzące się również z Ohio: Giant Tire and Rubber Company i Cooper Corporation, które następnie połączyły się tworząc holding Master Tire & Rubber Company. Opony Mastercraft były już marką tak dobrze rozpoznawalną, że nawet po zastąpieniu nazwy Master Tire nową, brzmiącą Cooper Tire, dla każdej z marek prowadzono osobne kampanie reklamowe i marketingowe. Pod koniec ubiegłego wieku z logo ostatecznie usunięto nawiązującą do historii część "Fals". Odtąd oficjalna nazwa firmy brzmi Mastercraft Tires. Obecnie marka Marstercraft stanowi własność koncernu Cooper Tire & Rubber Company.

Dużą troskę przy projektowaniu opon Mastercraft przywiązuje się do bezpieczeństwa użytkowników, poddając kolejne modele testom pozwalającym dokładnie sprawdzić wszystkie parametry związane ze stabilnością i wytrzymałością. Oferuja je dystrybutorzy z wielu krajów Europy i Ameryki Północnej, a całkiem niedawno Cooper Tire zawarł umowę z Tire Group International na dystrybucję modeli Mastrecraft również w Ameryce Południowej i na Karaibach.

Wśród bogatego wachlarza dostępnych modeli wyróżniają się opony Mastercraft z linii Avenger. Dużym uznaniem cieszy się opona Avenger G/T przeznaczona do samochodów osobowych i skonstruowana w sposób umożliwiający równomierne ścieranie bieżnika. Zapewnia niski poziom szumów, a jej bieżnik doskonale sprawdza się w każdych warunkach pogodowych. Warto zwrócić uwagę na całoroczną oponę Avenger LSR z bieżnikiem wyprodukowanym ze specjalnej mieszanki z siliką, zapewniającej dużą precyzję prowadzenia na mokrych i suchych nawierzchniach. Opona pozwala na sportowy styl jazdy i cechuje się krótką drogą hamowania. Opona Mastercraft GLACIER GRIP II to z kolei doskonały wybór na zimę dla samochodów z napędem 4x4. Model zaliczany do klasy ekonomicznej posiada bieżnik z rzeźbą gwarantującą dobrą przyczepność oraz sprawne usuwanie wody i błota pośniegowego.


Tirendo.pl używa cookies aby zapewnić Ci najwyższą jakość wyświetlanej strony. Odwiedzając naszą stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies.

OK Więcej informacji