Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18): +48 (0) 22 39 70 976

Właściwości
Pokaż w wszystkie opony w wybranym rozmiarze
Page 1 from 1021

Opony Minerva

Opony Minerva

Opony zimowe Minerva, oraz wsyztskie produkowane opony tej firmy swoją nazwę zawdzięczają marce sławnych, belgijskich samochodów z przełomu XIX i XX wieku. Stylowe, duże, sportowe auta stawały do konkurencji nawet z Rolls-Roycem. Ich sława była tak silna, że nazwę, Minerva, zaczął przejmować przemysł i kultura. Tak też było i z oponami. Powstała w 1973 roku, również w Belgii, z inicjatywy małżeństwa Josa Delcroix i Pauli Donkers, firma Deldo Autobanden N.V., zaadoptowała nazwę Minerva dla swojej prywatnej marki opon. Dzięki długiej, trwającej prawie dekadę, współpracy z niemieckim koncernem Continental, opony Minerva trafiły na rynki zachodniej Europy. Obecnie ich produkcja trwa w Chinach i Korei Południowej we współpracy z chińskim producentem South China Tire and Rubber Company.

Firma Deldo sprzedaje opony w blisko pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Roczny bilans dystrybucji sięga ok. 7 milionów sztuk ogumienia. Przedsiębiorstwo jest największą hurtownią opon. Reprezentuje 35 marek innych producentów, min Wanli, Roadstone, czy Rockstone. Opony Minerva są prywatną marką Deldo, razem z oponami Fortuna i Imperial. Minerva oferuje ogumienie do samochodów osobowych, SUV-ów i samochodów ciężarowych. Jej produkcja rozszerzyła się również na tereny Rosji. Sprzedaż Minervy sięga blisko miliona sztuk rocznie.

Minerva F109 zapewniają komfortową, letnią jazdę na powierzchniach suchych i mokrych. Dodanie krzemionki do mieszanki gumowej znacznie wydłużyło przebiegi i zminimalizowało opory otoczenia. Nacisk jest rozkładany równomiernie na całą oponę, co daje jednolite zużycie bieżnika. Specjalne rowki i nacięcia na barkach opony gwarantują cichą akustykę jazdy. Minerva F109 należy do bardzo bezpiecznych opon, gdyż klocki bieżnika pomagają zachować kontrolę nad pojazdem i stabilność prowadzenia. Zimowe opony Minerva Eco Winter SUV napewno posłużą nam przez kilka sezonów. Jest to ekonomiczny produkt, przygotowany z myślą o samochodach sportowo-użytkowych. Jest bezpieczny i cechuje się wysoką przyczepnością w każdych warunkach atmosferycznych. Konstrukcja bieżnika eliminuje zjawiska aquaplaningu, przez, co jazda staje się możliwa również w trakcie opadów deszczu i śniegu z deszczem. Materiały wykorzystane w produkcji dają wysoką żywotność i minimalizują opory otoczenia zapewniając tym samym obniżone zużycie paliwa, więc również niskie koszty eksploatacji samochodu. KOlejnym wartym polecenia produktem tej firmy są opony Minerva S110.


Tirendo.pl używa cookies aby zapewnić Ci najwyższą jakość wyświetlanej strony. Odwiedzając naszą stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies.

OK Więcej informacji