Jakie opony letnie? | Duży wybór i dobre ceny | Tirendo.pl

Jakie opony letnie

Jakie opony letnie?

Ogumienie przeznaczone na porę letnią

Pora letnia jest okresem wzmożonego ruchu na drogach. Kierowcy korzystają z dobrych warunków i częściej oraz chętniej wyruszają w dłuższe trasy lub do miasta. Jazda w porze letniej opiera się na dynamice, jednak nie należy zapominać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Jest to niezwykle ważne dla bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wpływ na bezpieczeństwo mają również opony zamontowane w samochodzie. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: Jakie opony letnie? Okazuje się, że wybór nie jest taki prosty, ponieważ na rynku można znaleźć wiele rodzajów ogumienia letniego w różnych cenach.

Jakie opony letnie? - właściwości ogumienia przeznaczonego na porę ciepłą

Ogumienie montowane w samochodach na lato powinno być przede wszystkim wytrzymałe. Okres letni, to tylko nazwa i obejmuje on pory, w których temperatura powietrza nie spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Ogumienie takie jest więc eksploatowane przez 8-9 miesięcy w roku.

Wytrzymałość to nie jedyna cecha, jaką powinno charakteryzować się ogumienie na lato. Opony muszą być wykonane z odpowiedniej mieszanki gumy oraz posiadać odpowiedni bieżnik. Dzięki temu samochód będzie miał dobrą przyczepność na prostej drodze i na zakrętach, a odpowiednia budowa bieżnika odprowadzi wodę spod opony, co ochroni pojazd przed zjawiskiem aquaplaningu przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych możliwych właściwości jezdnych.

Cena jest również ważnym czynnikiem. Co prawda za odpowiednie opony letnie należy zapłacić, jednak na rynku istnieje sporo zamienników charakteryzujących się wysoką jakością przy zachowaniu niskiej ceny.

Jak widać, każdy kierowca, który zadaje sobie pytanie: "Jakie opony letnie?", powinien poświęcić trochę czasu na analizę interesujących go modeli. Dzięki temu można zapewnić sobie doskonały produkt w atrakcyjnej cenie.


Potrzebujesz nowych opon? Najszybciej znajdziesz odpowiedni model przy pomocy naszego konfiguratora!