Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976

Właściwości


Strona 1 od 7
Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Opony całoroczne 205 55 R16

205 - szerokość oponyNa samym początku zamieszcza się informację o szerokości produktu. Opony całoroczne 205 55 R16 posiadają szerokość 205 milimetrów. W porównaniu z ogumieniem sezonowym opony całoroczne mają tę przewagę, że nie wymagają zmiany z nadejściem zimy. Specjalnie dobrana mieszanka gum zapewnia optymalną przyczepność i komfort jazdy w każdych warunkach pogodowych. W przypadku ogumienia całorocznego można sobie pozwolić na opony szersze niż w przypadku oponach typowo zimowych. Zwiększona szerokość wraz ze specjalną budową bieżnika gwarantują bezpieczną jazdę na suchej, mokrej oraz zaśnieżonej nawierzchni.

55 - profil (stosunek wysokości do szerokości opony)Druga z liczb to oznaczenie profilu. Opony całoroczne 205 55 R16 posiadają profil 55. Oznacza to, że stosunek wysokości opony do jej szerokości wynosi 55 procent. Przez niektórych specjalistów opony z takim profilem zaliczane są do grupy opon niskoprofilowych, często wyposażonych w rant ochronny. Jego zadaniem jest zabezpieczenie felgi w samochodach przeznaczonych do szybkiej jazdy w zróżnicowanych warunkach pogodowych.

R - symbol oznaczenia budowy oponyZnajdująca się na trzecim miejscu litera to symbol opisujący konstrukcję modelu. Litera R oznacza, że opony całoroczne 205 55 R16 charakteryzują się konstrukcją radialną. Posiadają one osnowę z włóknami ułożonymi radialnie. Inna możliwość to osnowa z kilku warstw ułożonych naprzemiennie, oznaczana literą D. Choć obie metody wykonania opon mają swoich zwolenników, to w pojazdach osobowych montuje się głównie opony o budowie radialnej, zapewniające bezpieczeństwo i precyzję prowadzenia zarówno latem, jak i zimą, dzięki większej powierzchni styku z podłożem.

16 - średnica felgiiNa końcu podana jest średnica felgi wyrażona w calach. Opony całoroczne 205 55 R16 powinny posiadać średnicę osadzenia na feldze równą 16 cali.


x
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK