Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976

Właściwości


Strona 1 od 34
Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Opony letnie 205 55r16

205 - Szerokość przekroju opony

Pierwszą wartość, jaką w swoim oznaczeniu posiadają opony letnie 205 55r16, jest liczba 205, która oznacza, wyrażoną w milimetrach, szerokość przekroju opony mierzoną pomiędzy dwoma skrajnymi punktami na ścianach ogumienia. Na podstawie powyższych informacji można łatwo zauważyć, że prezentowany model charakteryzuje się szerokością 205 mm. Taka szerokość zapewnia bardzo dobrą przyczepność i krótką drogę hamowania nie tylko na mokrej nawierzchni, ale również na suchej drodze. Oznacza to, że zastosowanie takiego ogumienia zwiększy nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo jazdy oferowane przez te opony letnie.

55 - Profil

Druga wartość znajdująca się w oznakowaniu produktów, takich jak opony letnie 205 55R16, to liczba 55. Jest to oznaczenie profilu, czyli wysokości boku danego modelu ogumienia. Oznakowanie tego rodzaju określa procentową część szerokości. Innymi słowy w prezentowanym przykładzie, wysokość boku stanowi 55% szerokości wynoszącej 205 mm, czyli łatwo można obliczyć, że wartość ta, to 112,75 mm. Jest to więc opona średnia, która zapewnia pojazdowi bardzo dobre osiągi oraz komfortową i bezpieczną jazdę w warunkach pogodowych i drogowych charakterystycznych dla sezonu letniego.

R - Symbol oznaczenia budowy opony

Jedyna litera w oznaczeniu, to symbol budowy ogumienia. Większość opon posiada literkę R, która symbolizuje najpopularniejszą na świecie budowę radialną. Polega ona na tym, że włókna osnowy wychodzą promieniście ze środka koła i ułożone są pod kątem 90 stopni w stosunku do kierunku, w którym koło się obraca. Oczywiście opony letnie 205 55R16 posiadają w swoim oznakowaniu literę R, więc charakteryzują się budową radialną, czyli promienistą.

16 - Wielkość felgi

Ostatnia liczba, to informacja na temat rozmiaru felgi. Średnica ta wyrażona jest w calach. Oznacza to, że opony letnie 205 55R16 dopasowane są wyłącznie do 16-calowych (40,64 cm) felg i zabronione jest ich zakładanie na felgi o większej lub mniejszej średnicy.


x
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK