Testy opon | Wyniki testów ADAC - Tirendo.pl

Ranking opon samochodowych

Testy opon


O testach opon ADAC

Wybór odpowiednich opon samochodowych może być procesem długim i żmudnym. W ofercie można znaleźć niezliczoną ilość producentów, modeli i rozmiarów, co niejednokrotnie bardzo utrudnia wyselekcjonowanie tych, które są dla nas i naszego pojazdu odpowiednie. Poszukując właściwego ogumienia, kierowca powinien posiadać szczegółową wiedzę na temat parametrów swojego auta, zaleceń producenta, a także na temat swojego stylu jazdy i warunków pogodowych, z którymi najczęściej podczas podróży się spotyka. Rozważenie tych wszystkich czynników jest pierwszym krokiem w celu sprawniejszego zakupu opon.

Niezwykle pomocne w wyborze odpowiedniego ogumienia są testy opon, przeprowadzane przez renomowane instytucje. Jedną z nich jest niemiecki ADAC- nazwa ta w języku niemieckim jest skrótem od automobil klubu. Historia tej organizacji sięga początków XX wieku, a współcześnie zrzesza ona ponad 18 milionów członków, co czyni ją drugim co do wielkości automobil klubem na świecie. ADAC przeprowadza testy opon letnich, zimowych i całorocznych w sposób niezależny i profesjonalny. Przez lata wyrobił sobie markę najważniejszej instytucji oceniającej jakość ogumienia w Europie, przez co wyniki jego testów są powszechnie akceptowane i respektowane.


ZOBACZ TESTY: OPONY
LETNIE ADAC
OPONY
ZIMOWE ADAC
OPONY WIELOSEZONOWE OPONY MOTOCYKLOWE

Ranking opon - kryteria oceny

Podczas przeprowadzania testów firma ADAC ustala najbardziej istotne kryteria oceny, nadaje im wagę i dokonuje finalnej oceny, tworząc w ten sposób kompleksowy ranking opon. Główne kryteria oceny przedstawia tabelka poniżej. Zgodnie z dotychczasową praktyką opony letnie były oceniane przy pomocy 5 kryteriów natomiast zimowe przy pomocy 7. Kryterium dodatkowym przy testach opon SUV jest trakcja na trawie. Każda opona może osiągnąć ocenę w skali od 1.5 do 5.5.

Testy opon samochodowych

Kryteria oceny ADAC Bardzo dobra Dobra Zadowalająca Wystarczająca Wadliwa

Sucha nawierzchnia

1.5 2.5 3.5 4.5 5.5

Mokra nawierzchnia

1.5 2.5 3.5 4.5 5.5

Zachowanie na lodzie

1.5 2.5 3.5 4.5 5.5

Zachowanie na śniegu

1.5 2.5 3.5 4.5 5.5

Głośność

1.5 2.5 3.5 4.5 5.5

Zużycie paliwa

1.5 2.5 3.5 4.5 5.5

Zużycie bieżnika

1.5 2.5 3.5 4.5 5.5

Naszą bazę testów opon uaktualniamy na bieżąco, tak, aby zapewnić naszym klientom jak najlepszy przegląd dostępnego ogumienia na dany bądź nadchodzący sezon. Sprawdzaj regularnie naszą stronę, a najbliższe zakupy opon staną się łatwiejsze, bardziej przejrzyste i z pewnością bardziej świadome!