Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Pamiętaj: Opony zostaną dostarczone bez felg
(Widoczna na zdjęciu felga służy jedynie celom poglądowym.)

Debica Navigator2 205 / 55 16 91 H
205/55 R16 91H

Rozmiar opony
205/55 R16 91H  Edytuj 
Dostępność
dostępne
Opony
Opony całoroczne GAN
oznaczenie M+S
z symbolem śnieżynki
Prędkość
H: Zatwierdzony do 210 km/h
EAN
5452000594471
Numer artykułu
R-307670
Etykieta opony
E B 69 dB
Ocena opinii klientów
(527)
Najczęściej kupowane razem:
 • Cena całkowita:
  1.309,67
  1 x Debica Navigator2 205/55 R16 91H =
  284,20 zł
  1 x Castrol 5 Litr Kanister =
  172,87 zł
284,20 zł
Cena za artykuł, zawierająca podatek VAT
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
Prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni***
Ponad 300 partnerskich serwisów montażowych
 • Opis
 • Europejska Etykieta Opony:
 • Ocena opinii klientów

Opony całoroczne Dębica Navigator 2 jest oponą całoroczną przeznaczoną dla kierowców ceniących bezpieczną i ekonomiczną jazdę latem oraz zimą.  Za dobre parametry jazdy na mokrej i suchej nawierzchni, niezależnie od pory roku, odpowiada specjalna mieszanka gumowa na bazie krzemionki.  Rowki poprzeczne w kształcie litery „S” skutecznie odprowadzają wodę spod czoła opony, minimalizując ryzyko aquaplaningu. Wzmocniona konstrukcja opony zwiększa wytrzymałość oraz zapewnia wysokie przebiegi opony.

Europejska Etykieta Opon

Wprowadzenie
Od pierwszego listopada 2012 roku wszystkie opony, wyprodukowane po pierwszym lipca 2012 roku, muszą posiadać Europejską Etykietę Opon.

Zalety
Nowa regulacja została wprowadzona, aby wspierać wydajność ekologiczną i ekonomiczną oraz zapewnić bezpieczeństwo na drodze.

Wady Etykieta opony daje klientowi większą orientację, ale obejmuje ona tylko 3 kryteria. W celu dokonania wyczerpującej oceny opony ważne są jeszcze inne cechy wydajnościowe, w szczególności przy wyszukiwaniu opon zimowych instytucje, takie jak ADAC przeprowadzają bardzo restrykcyjne testy.

Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że producent opon opatruje oponę etykietą dostarczając nam w ten sposób potrzebne informacje. Jeśli nie możesz jej znaleźć, wówczas producent albo nie udzielił informacji na ten temat, bądź artykuł został wyprodukowany przed lipcem 2012 roku. Opony wyprodukowane przed tym terminem nie muszą posiadać etykiety wydajnościowej. Dlatego w niektórych przypadkach jest możliwe otrzymanie opony bez etykiety.

Symbole
Klasyfikacja opon odbywa się zgodnie z następującymi cechami wydajnościowymi:
• Ekonomiczność (Litery od A do G)
• Przyczepność na mokrej nawierzchni (litery A do G)
• Poziom hałasu toczenia

Działaj
Kierowca kontroluje na samym końcu zużycie paliwa. Aby zredukować je na dłuższy czas i dbać o środowisko kierowcy powinni podczas przyspieszania posiadać świadomość ekologiczną oraz być bardziej ekonomiczni.

Regularna kontrola ciśnienia opony pomaga w zmniejszeniu oporu toczenia, redukuje utratę energii oraz pomaga w utrzymaniu optymalnej przyczepności na mokrych nawierzchniach. Aby zmniejszyć ryzyko wypadku i zagwarantować bezpieczeństwo innym uczestnikom ruchu drogowego, zawsze powinieneś zachowywać odpowiedni odstęp.

Więcej informacji: http://ec.europa.eu/energy/efficiency/tyres/labelling_en.htm

Wybierz spośród szerokiej internetowej oferty lub zapytaj nas o radę. Nasi eksperci chętnie pomogą Ci wybrać pasujące opony z naszej palety produktów.

Wydajność energetyczna

Wydajność energetyczna jest podzielona na siedem różnych klas - od klasy A (najwyższa) do klasy G (najniższa). Opona posiadająca klasę A zużywa o 0,1 litra paliwa na 100 km niż opona, posiadająca klasę B. Decydującymi punktami przy wydajności energetycznej jest opór toczenia oraz tarcie podczas toczenia.

Opór toczenia
Opór toczenia jest to ruch na który działają siły przeciwne do kierunku toczenia i powstaje wskutek toczenia opony. Zależy on nie tylko od geometrii, lecz także od właściwości materiału, z którego opona została wykonana.

Średnia Przeciętna wartość znajduje się pomiędzy C und E. Klasy D nie stosuje się.

Przyczepność na mokrej nawierzchni

Przyczepność na mokrej nawierzchni określa, jak dobra jest skuteczność hamowania auta na mokrej nawierzchni. Ta cecha jest szczególnie istotna w przypadku opon letnich. Klasa A posiada najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz najkrótszą drogę hamowania. Klasa F oznacza niższy poziom bezpieczeństwa i najdłuższą drogę hamowania.

KIasy przyczepności na mokrej nawierzchni opierają się na jazdach testowych na mokrej nawierzchni przy prędkościach ok. 80 km/h. Różnica między drogami hamowania pojedynczych opon wynosi 1-3 m na klasę. Różnica między klasą A a klasą F wynosi do 8 metrów.

Średnia Średnia wartość opon wynosi między klasą B i E. Klas D i G nie stosuje się.

Poziom hałasu toczenia opony

Symbol pokazuje poziom zewnętrznego hałasu toczenia w decybelach i jest przedstawiany za pomocą 3 fal. Jest widoczne, czy opona posiada zalecany poziom. Zewnętrzny poziom hałasu toczenia nie ma nic wspólnego z poziomem hałasu wewnątrz pojazdu.

Ciągły poziom ciśnienia akustycznego, który wynosi ponad 80 decybeli może spowodować uszczerbek na zdrowiu.

Symbol
Trzy fale dźwiękowe symbolizują najgorsze rezultaty. Te opony przekraczają maksymalny dopuszczalny limit. Dwie fale dźwiękowe oznaczają dopuszczalny poziom ciśnienia akustycznego. Opony posiadające jedną falę są o 3 decybele cichsze od dopuszczalnej wartości.

Debica Navigator2 tyre review

Średnia na podstawie 527 wyników testu
Przyczepność w suchych warunkach
Hamowanie w suchych warunkach
Przyczepność w mokrych warunkach
Hamowanie w mokrych warunkach
Przyczepność w śniegu
Komfort jazdy
Wewnętrzny poziom hałasu
Zużycie opony
Zużycie paliwa
Przejechanych kilometrów 5 235 218

16.04.2015 from Matti
Œliskie na mokrym w razie ostrego hamowania. Rewelacyjne na œwie¿ym, kopnym œniegu!

14.06.2012 from Pawe³
Kpl. nowych opon wytrzyma³ 4 lata - ostatni rok to wyczuwalny spadek bezpieczeñstwa i komfortu jazdy. Po takim okresie, pomimo doœæ du¿ego bie¿nika ok. 6mm opony nie nadaj¹ siê ju¿ do u¿ytku. Pojawi³y siê wybulenia i druty!, komfort jazdy tragiczny z uwagi na bicie zu¿ytych opon - drgania nie doœæ ¿e na kierownicy, to ca³ego samochodu. Pomimo tego, w kategorii cena/jakoœæ to bardzo dobra opona z powodzeniem wystarczaj¹ca na 3-4 lata jazdy. Jednak przy tak du¿ym i ciê¿kim samochodem jak Omega, opona ta nadaje siê wy³¹cznie do spokojnej jazdy. LATO: Nawet nowe opony na MOKREJ nawierzchni maj¹ tendencjê do zrywania przyczepnoœci, co daje siê we znaki przy ostrym ruszaniu (pomimo tylnego napêdu), przy wyprzedzaniu z niskich prêdkoœci (kick down automatu na mokrym zrywa przyczepnoœæ kó³ i zarzuca ty³em) oraz przy hamowaniu - na mokrym czêste za³¹czanie ABSu. Na drodze gruntowej, czy b³otnistej trzyma bardzo dobrze, jednak z tendencj¹ do zakopywania siê przy gwa³townym operowaniu gazem z uwagi na "ostry" bie¿nik. Natomiast na SUCHEJ nawierzchni, szczególnie w lecie g³oœna pow 150 km/h, jednak przyczepnoœæ i komfort jazdy bez zarzutu. ZIMA: Na œniegu, jak na oponê ca³oroczn¹, œwietne w³aœciwoœci jezdne! Tu ogromne zaskoczenie i pochwa³a dla konstruktorów. Nie ma znaczenia - sypki,œwie¿y, kopny, zle¿a³y, mokry œnieg, b³oto poœniegowe nie stanowi¹ wiêkszego problemu. Wiêcej ostro¿noœci wymaga jedynie jazda po wyœlizganym œniegu oraz po lodzie, ale w takich warunkach to jedynie opony z kolcami dadz¹ radê. Podsumowuj¹c: tania, ca³oroczna opona do spokojnej jazdy, sprawdzaj¹ca siê w wiêkszoœci warunków, do zastosowania w spokojnej jeŸdzie. Polecam.

12.01.2010 from Krystian
Bardzo dobre opony. Mimo strasznie zaœnie¿onych dróg bez problemu siê na nich jeŸdzi. W lato równie¿ œwietne, nie ha³asuj¹, dobra przyczepnoœc i du¿a trawa³oœæ.

25.10.2007 from Radek
Opony rewelacyjnie odprowadzaj± wodê, na suchym te¿ s± OK. Je¶li chodzi o ¶nieg to nie zast±pi± ¿adnej zimówki,przejecha³em pó³ sezonu i szybko zak³ada³em zimówki.

Zobacz więcej recenzji

Opony całoroczne Dębica Navigator 2 jest oponą całoroczną przeznaczoną dla kierowców ceniących bezpieczną i ekonomiczną jazdę latem oraz zimą.  Za dobre parametry jazdy na mokrej i suchej nawierzchni, niezależnie od pory roku, odpowiada specjalna mieszanka gumowa na bazie krzemionki.  Rowki poprzeczne w kształcie litery „S” skutecznie odprowadzają wodę spod czoła opony, minimalizując ryzyko aquaplaningu. Wzmocniona konstrukcja opony zwiększa wytrzymałość oraz zapewnia wysokie przebiegi opony.

*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.
***Felgi oraz koła kompletne nie są objęte darmową dostawą (9,90 EUR za koło/felgę).
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK