Sportowa jazda na mokrych i suchych drogach. Do samochodów wyczynowych o niezwykle wysokich osiągach.
SportControl 2 to ulepszona opona UHP zaprojektowana do sportowej jazdy. Korzystaj z krótkiej drogi hamowania na suchej nawierzchni i wyśmienitej kontroli na nawierzchni mokrej. Ciesz się również mniejszym zużyciem paliwa.
Możliwość sportowej jazdy na suchej i mokrej nawierzchni
Zoptymalizowany kontakt bieżnika z nawierzchnią zapewniający wysoki przebieg
Najlepsza niemiecka technologia w korzystnej cenie
Krótka droga hamowania na suchej nawierzchni
Hamowanie wtedy, kiedy jest to potrzebne. Zaawansowana struktura bieżnika zapewniająca równomierny rozkład nacisku na całym bieżniku, co pozwala na optymalny kontakt opony z drogą.
Doskonała kontrola na mokrej nawierzchni.
Pewna jazda wtedy, gdy ma to największe znaczenie. Rowkowanie Multiple AquaFlow umożliwia wydajne usuwanie wody, podczas gdy specjalnie zaprojektowana krzemionkowa mieszanka bieżnika zapewnia przyczepność na mokrych drogach.
Sportowa jazda na suchych drogach
Zmaksymalizuj osiągi swojego samochodu wyczynowego. Szerokie i sztywne barki zewnętrzne zmniejszają odkształcanie bieżnika opony, zapewniając większą precyzję kierowania na zakrętach.
Długie przebiegi
Zoptymalizowany kontakt bieżnika z nawierzchnią i budowa wnętrza opony (czarne, szerokie, mocne) umożliwiają równomierne zużywanie bieżnika, zapewniając wysoki przebieg.
Mniejsze zużycie paliwa
Lekka konstrukcja i technologia mieszanki zaprojektowana specjalnie dla tej opony pomagają ograniczać straty energii i umożliwiają zmniejszenie kosztów w okresie eksploatacji opony.
Rozporządzenie normujące etykiety opon określa wymogi informacyjne dotyczące efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz zewnętrznego hałasu toczenia opon. Ponadto etykieta zawiera odniesienie do zimowych właściwości produktu.
Rozporządzenie UE 1222/2009, obowiązujące od 1 listopada 2012 r., zostało zaktualizowane i zastąpione rozporządzeniem UE 2020/740, które weszło w życie od 1 maja 2021 r. Od tego momentu obowiązują nowe wymagania. Zmieniono klasy oceny pod względem efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego toczenia opony. Zmianie uległ także sam układ etykiety UE. Karty danych producentów przechowywane w bazie danych UE można pobrać za pomocą kodu QR zintegrowanego z etykietą. Nowe są również informacje dotyczące przyczepności na śniegu i lodzie dla opon spełniających te kryteria.
Następujący rodzaj ogumienia jest zwolniony z powyższego rozporządzenia: opony przeznaczone wyłącznie do montażu w pojazdach zarejestrowanych po raz pierwszy przed 1 października 1990 r.: opony bieżnikowane (do czasu odpowiedniego rozszerzenia EU VO 2020/740); opony do zastosowań profesjonalnych: opony drogowe; opony wyścigowe; opony z dodatkowymi elementami poprawiającymi trakcję np. opony z kolcami; opony awaryjne T; opony o dopuszczalnej prędkości poniżej 80 km/h; opony do felg o średnicy nominalnej ≤ 254 mm lub ≥ 635 mm.
Kryteria i klasy ocen w skrócie
Efektywność paliwowa
Zużycie paliwa zależy od oporu toczenia opon, rodzaju pojazdu, warunków drogowych oraz stylu jazdy kierowcy. Zmierzony opór toczenia (współczynnik oporu toczenia) opony dzieli się na klasy od A (najwyższa efektywność) do E (najniższa efektywność).
Jeśli pojazd jest wyposażony w opony klasy A, możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 7,5%* w porównaniu z oponami klasy E. W przypadku pojazdów użytkowych oszczędność może być jeszcze wyższa (Źródło: Ocena skutków Komisji Europejskiej) * mierzone zgodnie z metodami badawczymi określonymi w Rozporządzeniu (UE) 2020/740)
Zwróć uwagę: Zużycie paliwa zależy w dużej mierze od stylu jazdy i można je znacząco zmniejszyć prowadząc auto w sposób ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. W celu zredukowania zużycia paliwa, należy regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach.
Przyczepność na mokrej nawierzchni.
Przyczepność na mokrej nawierzchni dzieli się na klasy od A (najkrótsza droga hamowania) do E (najdłuższa droga hamowania). Samochód wyposażony w opony klasy A, podczas hamowania z prędkości 80 km/h (na drodze o średniej przyczepności) może osiągnąć drogę hamowania nawet o 18 m krótszą w porównaniu z oponami klasy E.* *Żródło: Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Gumowego e.V. (wdk Wirtschaftsverband der deutschen Kautschukindustrie e.V)
Zwróć uwagę: Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od stylu jazdy. Należy zawsze uwzględniać odpowiednią drogę hamowania. Ciśnienie w oponach powinno być regularnie sprawdzane w celu poprawienia przyczepności na mokrej nawierzchni.
Zewnętrzny hałas toczenia
Hałas emitowany przez oponę wpływa na ogólną głośność prowadzenia pojazdu oraz oddziaływuje na własny komfort podróżowania, ale także na generowanie hałasu do otoczenia. Na etykiecie opony UE zewnętrzny hałas toczenia jest podzielony na 3 klasy od A (najcichsza) - C (najgłośniejsza). Wartość mierzona jest w decybelach (dB) i porównywana z europejskimi dopuszczalnymi wartościami emisji hałasu dla opon.
A Piktogram z klasyfikacją „A” wskazuje, że zewnętrzny hałas toczenia opony jest o ponad 3 dB poniżej limitu UE obowiązującego do 2016 r. B Ocena „B” oznacza, że zewnętrzny hałas toczenia opony jest do 3 dB niższy lub równy limitowi UE obowiązującemu do 2016 r. C Klasyfikacja „C” wskazuje, że określony limit został przekroczony.
SportControl2 tyre review
Średnia na podstawie 318 wyników testu
Przyczepność w suchych warunkach
Hamowanie w suchych warunkach
Przyczepność w mokrych warunkach
Hamowanie w mokrych warunkach
Przyczepność w śniegu
N/A
Komfort jazdy
Wewnętrzny poziom hałasu
Zużycie opony
Zużycie paliwa
Przejechanych kilometrów
10 419
20.01.2020fromWróbel bardzo dobra opona za tą cene , dosyć cicha, jednak przy montazu troche odważników trzeba było nałożyć , moze to przez moje felgi.
polecam .