Goodyear
Uwaga: Ceny dotyczą opon bez felg. Wzór bieżnika może różnić się w zależności od wymiarów opony.
Goodyear

Goodyear Vector 4 Seasons 235/55 R17 103H XL, SUV

Goodyear

Goodyear Vector 4 Seasons 235/55 R17 103H XL, SUV

Goodyear - Goodyear to jeden z największych producentów opon na świecie. Firma Goodyear Tire and Rubber Company powstała w XIX w. w USA. Opony klasey HP i UHP.

Rozmiar opony
235/55 R17 103H XL, SUV 
Dostępność:
Ograniczona ilość sztuk
Opony:
Opony całoroczneGAN
oznaczenie M+S
z symbolem śnieżynki
Prędkość:
H: Zatwierdzony do 210 km/h
EAN:
5452000650689
Numer artykułu:
R-226322
Etykieta opony:
Klasy wydajnościowe firmy Delticom:
Opinie o firmie:
AUTO BILD
ÖAMTC
ADAC
Ocena opinii klientów:
(19)
EU
European Production
W przyoadku pytań lub innych spraw skontaktuj się z nami info​@tirendo.pl
723 zł
Cena za artykuł, zawierająca podatek VAT
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
14 dni na zwrot
Ponad 300 partnerskich serwisów montażowych

Dodaj produkt do porównania

 • Opis
 • Etykieta opony
 • Opinie o firmie
 • Ocena opinii klientów
 • Dane techniczne

Doskonałe zachowanie na drodze przez cały rok

 • Doskonałe zachowanie na drodze przez cały rok
 • Trakcja w każdych warunkach drogowych
 • Przyjazna dla środowiska
 • Lepsza kontrola na mokrych i suchych drogach

Doskonałe zachowanie na drodze przez cały rok

Ciesz się najlepszymi parametrami eksploatacyjnymi przez cały rok dzięki oponie, która świetnie radzi sobie przy różnych rodzajach pogody. Technologia Weather Reactive opracowana przez Goodyear umożliwia adaptację do zmian pór roku. Unikatowa technologia SmartTRED obejmuje specjalnie zaprojektowane strefy bieżnika przystosowujące zachowanie opony do aktualnych warunków na drodze.

Trakcja w każdych warunkach drogowych

Specjalna całoroczna mieszanka bieżnika uwzględnia specyfikę temperatur letnich i zimowych. Dzięki gęstym lamelom waflowym 3D opona Vector 4Seasons ma lepsze własności trakcyjne na śniegu i lodzie niż produkty konkurentów.* Opona jest oznaczona symbolem płatka śniegu, co oficjalnie potwierdza jej przynależność do klasy opon zimowych.

Przyjazna dla środowiska

Przejedź więcej przy mniejszym zużyciu paliwa dzięki oponie o mniejszych oporach toczenia. Ponadto w oponie Vector 4Seasons zastosowano mieszankę zoptymalizowaną pod kątem pracy we wszystkich warunkach pogodowych oraz bardziej płaski profil zapewniający równomierne rozłożenie nacisku. Rozwiązania te wyraźnie zwiększają trwałość opony.

Lepsza kontrola na mokrych i suchych drogach

Zachowaj pełną kontrolę w deszczu i na śniegu. Opona Vector 4Seasons oferuje lepszą odporność na aquaplaning na mokrych nawierzchniach oraz o 11% krótszą drogę hamowania na lodzie.O odpowiednie zachowanie na suchych nawierzchniach dbają sztywne klocki bieżnika, które zwiększają stabilność zachowania pojazdu podczas prowadzenia i skręcania.

Europejska etykieta opony / klasy wydajności

Rozporządzenie normujące etykiety opon określa wymogi informacyjne dotyczące efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz zewnętrznego hałasu toczenia opon. Ponadto etykieta zawiera odniesienie do zimowych właściwości produktu.

Rozporządzenie UE 1222/2009, obowiązujące od 1 listopada 2012 r., zostało zaktualizowane i zastąpione rozporządzeniem UE 2020/740, które weszło w życie od 1 maja 2021 r. Od tego momentu obowiązują nowe wymagania. Zmieniono klasy oceny pod względem efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego toczenia opony. Zmianie uległ także sam układ etykiety UE. Karty danych producentów przechowywane w bazie danych UE można pobrać za pomocą kodu QR zintegrowanego z etykietą. Nowe są również informacje dotyczące przyczepności na śniegu i lodzie dla opon spełniających te kryteria.

Następujący rodzaj ogumienia jest zwolniony z powyższego rozporządzenia: opony przeznaczone wyłącznie do montażu w pojazdach zarejestrowanych po raz pierwszy przed 1 października 1990 r.: opony bieżnikowane (do czasu odpowiedniego rozszerzenia EU VO 2020/740); opony do zastosowań profesjonalnych: opony drogowe; opony wyścigowe; opony z dodatkowymi elementami poprawiającymi trakcję np. opony z kolcami; opony awaryjne T; opony o dopuszczalnej prędkości poniżej 80 km/h; opony do felg o średnicy nominalnej ≤ 254 mm lub ≥ 635 mm.

Kryteria i klasy ocen w skrócie

Efektywność paliwowa

Zużycie paliwa zależy od oporu toczenia opon, rodzaju pojazdu, warunków drogowych oraz stylu jazdy kierowcy. Zmierzony opór toczenia (współczynnik oporu toczenia) opony dzieli się na klasy od A (najwyższa efektywność) do E (najniższa efektywność).

Jeśli pojazd jest wyposażony w opony klasy A, możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 7,5%* w porównaniu z oponami klasy E. W przypadku pojazdów użytkowych oszczędność może być jeszcze wyższa
(Źródło: Ocena skutków Komisji Europejskiej)
* mierzone zgodnie z metodami badawczymi określonymi w Rozporządzeniu (UE) 2020/740)

Zwróć uwagę:
Zużycie paliwa zależy w dużej mierze od stylu jazdy i można je znacząco zmniejszyć prowadząc auto w sposób ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. W celu zredukowania zużycia paliwa, należy regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach.

Przyczepność na mokrej nawierzchni.

Przyczepność na mokrej nawierzchni dzieli się na klasy od A (najkrótsza droga hamowania) do E (najdłuższa droga hamowania). Samochód wyposażony w opony klasy A, podczas hamowania z prędkości 80 km/h (na drodze o średniej przyczepności) może osiągnąć drogę hamowania nawet o 18 m krótszą w porównaniu z oponami klasy E.*
*Żródło: Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Gumowego e.V. (wdk Wirtschaftsverband der deutschen Kautschukindustrie e.V)

Zwróć uwagę:
Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od stylu jazdy. Należy zawsze uwzględniać odpowiednią drogę hamowania. Ciśnienie w oponach powinno być regularnie sprawdzane w celu poprawienia przyczepności na mokrej nawierzchni.

Zewnętrzny hałas toczenia

Hałas emitowany przez oponę wpływa na ogólną głośność prowadzenia pojazdu oraz oddziaływuje na własny komfort podróżowania, ale także na generowanie hałasu do otoczenia. Na etykiecie opony UE zewnętrzny hałas toczenia jest podzielony na 3 klasy od A (najcichsza) - C (najgłośniejsza). Wartość mierzona jest w decybelach (dB) i porównywana z europejskimi dopuszczalnymi wartościami emisji hałasu dla opon.

A
Piktogram z klasyfikacją „A” wskazuje, że zewnętrzny hałas toczenia opony jest o ponad 3 dB poniżej limitu UE obowiązującego do 2016 r.
B
Ocena „B” oznacza, że zewnętrzny hałas toczenia opony jest do 3 dB niższy lub równy limitowi UE obowiązującemu do 2016 r.
C
Klasyfikacja „C” wskazuje, że określony limit został przekroczony.

Opinie o firmie
Profil:Vector 4 Seasons
Data wystawienia opinii Infrastruktura testowa Wymiary Treść opinii Ocena opinii Pieczęć
09/2012 AUTO BILD 235/55 R17 103H XL, SUV Highly recommended
Stärken:Vorbildlicher Ganzjahresreifender Spitzenklasse. Ausgewogen sichere Fahr-eigenschaften auf verschneiter Piste.Kurze Nassbrernswege und hohe Sicherheitsre-serven bei Aquaplaning. Angenehm leiser Abrollkomfort und ein geringer Rollwiderstand.
09/2011 ÖAMTC 235/55 R17 103H XL, SUV Recommendable
 • sehr gut im Verschleiß
 • Schwächen auf Schnee
 • leichte Schwächen bei Nässe
 • Schwächen auf trockener Fahrbahn
 • leichte Schwächen auf Eis
09/2011 ADAC 235/55 R17 103H XL, SUV Satisfactory
Stärken
 • Sehr gut beim Verschleiß
Schwächen
 • Leichte Schwächen bei Trockenheit, Nässe, Schnee und Eis
09/2011 TCS - Technik, Umwelt und Wirtschaft 235/55 R17 103H XL, SUV Satisfactory
 • + sehr gut im Verschleiss
 • – leichte Schwächen auf trockener und nasser Fahrbahn
 • – leichte Schwächen auf Schnee und Eis (ührt zur Abwertung)

Vector4Seasons tyre review

Średnia na podstawie 1 949 wyników testu
Przyczepność w suchych warunkach
Hamowanie w suchych warunkach
Przyczepność w mokrych warunkach
Hamowanie w mokrych warunkach
Przyczepność w śniegu
Komfort jazdy
Wewnętrzny poziom hałasu
Zużycie opony
Zużycie paliwa
Przejechanych kilometrów 11 455
12.06.2015 from mariusz
Kupi³em te bo musia³bym kupiæ letnie i zimówki a obecnie ma³o je¿d¿ê i tylko w mieœcie. Zima - porównywalne z zimówkami- ale to pierwszy sezon -na nówkach letnich to i zim¹ pojeŸdzi,lato -troche s³absza przyczepnoœæ na suchym i g³oœniejsze ale niewiele, ogólnie dla kogoœ kto jeŸdzi ma³o i po mieœcie dobre i tañsze rozwi¹zanie
13.12.2014 from Adam
Opona godna polecenia i brak obaw warunkami drogowymi bez wzgledu na porê roku .
09.06.2013 from Jarek
Bardzo dobry kompromis pomiêdzy typowymi oponami letnimi a zimowymi . Pomimo pocz¹tkowego mojego sceptycznego podejœcia sprawdzi³y siê bardzo dobrze tym bardziej ¿e zamontowane by³y w samochodzie z tylnym napêdem .
04.05.2013 from Marcin
Jestem Bardzo zadowolony. Przeje¿d¿am w roku oko³o 15 tyœ kilometrów i nie muszê zmieniaæ co pó³ roku opon. A nie widzê ró¿nicy miêdzy oponami zimowymi a wielosezonowymi jak i letnimi. Polecam tym którzy je¿d¿¹ tak jak ja 15 tyœ kilometrów w roku.
Zobacz więcej recenzji
Marka Goodyear
Klasa Vector 4 Seasons
Dimension 235/55 R17 103H XL, SUV
Szerokość 235
Profil opony 55
Construction type R
Rozmiar opony 17
Indeks nośności 103
Indeks prędkości (H)
With/Without Valve (TT/TL) Opona wymagająca montażu dętki
M/C Nie
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Newsletter

Dowiaduj się jako pierwszy o nowościach, wyjątkowych ofertach oraz akcjach promocyjnych. Subskrybuj już teraz newsletter naszego sklepu Tirendo.pl