Jakie opony zimowe? | Duży wybór i dobre ceny | Tirendo.pl

Jakie opony zimowe

Jakie opony zimowe?

Wybór dobrego ogumienia na zimę

Jazda samochodem w porze zimowej znacznie się różni od jazdy w porze letniej. Niskie temperatury, śnieg oraz oblodzona nawierzchnia, to najważniejsze czynniki wpływające na zmianę techniki jazdy na ostrożniejszą. Należy jednak pamiętać, że ostrożność, to nie wszystko. Ważne są również odpowiednie opony na zimę. Działa to też w drugą stronę – same opony zimowe nie uratują samochodu przed poślizgiem jeżeli kierowca będzie stosował niewłaściwą technikę jazdy.

Jakie opony zimowe? Cechy charakterystyczne opon

Wielu kierowców planujących zakup ogumienia na porę zimową zadaje sobie jedno bardzo ważne pytanie: Jakie opony zimowe? Wybierając ogumienie zimowe należy zwrócić uwagę na bardzo wiele szczegółów. Tylko w ten sposób można wybrać produkt pasujący do naszego auta i odpowiadający naszym potrzebom.

Dobrym pomysłem jest wybór nowych opon. Posiadają one doskonałe właściwości w porównaniu ze zużytymi, kilkuletnimi oponami. Oprócz tego ogumienie takie wystarczy na wiele sezonów zimowych. Warto więc wydać trochę większe pieniądze raz i mieć spokój na kilka lat.

Dobre opony zimowe powinny być wykonane z odpowiedniej mieszanki gumy, która zapewni dobrą przyczepność do podłoża. Ważna jest również właściwa budowa bieżnika oparta o sieć rowków odprowadzających błoto pośniegowe spod powierzchni opony. Nie należy także zapominać o szerokości ogumienia, im jest ona większa, tym większa powierzchnia opony styka się z podłożem, a efektem tego jest lepsza przyczepność, która jest sprawą kluczową podczas jazdy zimą.

Jakie opony zimowe? Tanie czy drogie?

Wielu kierowców zastanawia się nad wyborem tanich zamienników dla drogich opon znanych producentów. Nie jest to głupi pomysł, ale znalezienie odpowiedniego zamiennika wymaga sporo czasu oraz analizy wielu modeli ogumienia. Warto jednak podjąć taki wysiłek, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić sporo pieniędzy.


Potrzebujesz nowych opon? Najszybciej znajdziesz odpowiedni model przy pomocy naszego konfiguratora!