Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976


147,10 zł
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
Ograniczona ilość sztuk
Strona 1 od 3
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony 100/80 r17

Wytrzymałe ogumienie diagonalne sprawdzi się w motorze

Odporna na uszkodzenia mechaniczne opona 100/80 r17 doskonale spisuje się jezdniach i w terenie. Jej uniwersalność to efekt zastosowania krzyżowej konstrukcji, charakteryzującej się większą sztywnością, lepszą amortyzacją drgań i wibracji oraz zwiększoną wytrzymałością na otarcia w stosunku do ogumienia o budowie radialnej.

Warto zwrócić uwagę na oznaczenia TL i TT, które informują o zawartości lub braku dętki. Oba typy opon mają swoich zwolenników, ponieważ te pierwsze są mniej awaryjne i dają większą szczelność, a te drugie z kolei są bardziej oszczędne i w przypadku uszkodzenia wymienia się tylko dętkę, a nie całą oponę. Użytkownicy korzystający z dętkowych rozwiązań podkreślają też fakt, że to wyposażenie jest znacznie łatwiej zamontować w przeciwieństwie do ogumienia typu tubeless - TL.

Oznaczenia na oponie to istotne informacje dla kierowcy

Opona 100/80 r17 może przyjmować oznaczenia typu M/C, a myślnik lub ukośnik zastosowane w oddzieleniu wymiarów wskazują na jej diagonalność. To istotne dane dla właściciela pojazdu, który dobiera przecież ogumienie do motoru do swojego stylu jazdy i rodzaju podłoża, po którym jeździ najczęściej. M/C natomiast to symbol informujący o możliwości montażu tej opony tylko w motocyklach ze średnicą kół do 13 cali. M+S spotykane także w przypadku opon przemysłowych i rolniczych wskazuje na to, że dane ogumienie sprawdza się także w przypadku błota i śniegu (M - mud, S - snow, czyli błoto i śnieg z języka angielskiego).

Tuż za symbolem TT lub TL widnieje nośność ogumienia i oznaczenie maksymalnej prędkości, z jaką opony mogą pracować z zachowaniem właściwości jezdnych. Np. symbol 52H oznacza, że nośność wynosi 52 czyli do 200 kg na koło oraz H - do 210 km/h. Tanie opony motocyklowe o różnych wymiarach możesz kupić online - zobacz na Tirendo.pl.


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK