Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976


Strona 1 od 1
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony 180/70 r16

Szybka i bezpieczna jazda motorem jest już możliwa

Dzięki zastosowaniu radialnej budowy opona 180/70 r16 cechuje się lepszą przyczepnością w zestawieniu z diagonalnymi, co powoduje, że motor trzyma się toru jazdy i uzyskuje lepszą sterowność. Do tego możesz jechać po wilgotnym lub mokrym podłożu, ponieważ układ bieżnika z zaznaczonymi drobnymi żłobieniami pozwala na odprowadzenie wody.

Jednak tego typu ogumienie zalecane jest do jazdy w słoneczne dni, ponieważ śliska nawierzchnia może wpłynąć niekorzystnie na właściwości trakcyjne. Opony radialne wykorzystywane są głównie na miejskich trasach i na terenach utwardzonych, więc aby móc pokonywać teren z dużą szybkością i zachować przyczepność producenci stworzyli diagonalne szesnastki z opasaniem.

W ich przypadku oznaczenie, jakie widnieje na oponie to B, a nie R

Różnicę w konstrukcji widać w układzie bieżnika, który dzieli się na precyzyjnie wycięte klocki dla zachowania lepszej przyczepności off road. Struktura całej opony charakteryzuje się wzmocnioną wytrzymałością, aby drobny piasek, żwir czy inne ruchome podłoże odskakiwało na boki spod kół, nie tworząc zatoru. Tego typu ogumienie radzi sobie dobrze w terenie i na drogach miejskich, jednak w stosunku do radialnych 180/70 r16 jest mniej trwałe.

Wpływa na to właśnie rodzaj podłoża, po którym jedzie się na co dzień. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie opony do motocykla wybrać, rozważ po którym typie gruntu zwykle się przemieszczasz? Gdy jedziesz po miejskich drogach, wybierz radialne ogumienie, ale kiedy pokonujesz teren, postaw na diagonalne z opasaniem. Szybkie i przyczepne wyposażenie do motoru o indeksach prędkości 210, 240 km/h kupisz już online, wystarczy, że złożysz zamówienie na Tirendo.pl.


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK