Stabilność podczas jazdy po drogach utwardzonych oraz w terenie
Agresywny wzór bieżnika zapewnia pewne prowadzenie
Solidna konstrukcja wewnętrzna, odporność na przecięcia
Nowa opona Nokian Rotiiva AT (All Terrain) przeznaczona jest do jazdy zarówno po drogach utwardzonych oraz w terenie. Solidna oraz mocna konstrukcja opony zapewnia optymalne właściwości jezdne w każdych warunkach oraz bezkompromisowe bezpieczeństwo oraz komfort podczas jazdy. Opona Nokian Rotiiva AT uzupełnia tym samym gamę produktów przeznaczonych do samochodów SUV oraz pick-up w ofercie Nokian Tyres.
Nokian Rotiiva AT zapewnia doskonałe właściwości podczas jazdy po drogach asfaltowych oraz szutrowych, ale także sprawdza się znakomicie w lekkich warunkach terenowych. Wzmocniona konstrukcja opony oraz specjalnie zaprojektowana mieszanka użyta w wierzchniej warstwie bieżnika zapewnia ochronę przed przecięciami nawet w najcięższych samochodach SUV oraz pick-up. Ilość dostępnych rozmiarów oraz szeroka gama zastosowań sprawiają że opona Nokian Rotiiva AT jest skierowana do najpopularniejszych samochodów typu SUV, ale także do cięższych oraz większych samochodów terenowych oraz coraz popularniejszych samochodów typu pick-up.
Agresywny kształt bieżnika a w szczególności szerokie oraz polerowane rowki zapewniają maksymalną przyczepność oraz prowadzenie w gwałtownie zmieniających się warunkach pogodowych spotykanych latem. Dzięki unikalnemu kształtowi bieżnika opona bardzo łatwo się oczyszcza, przez co pozwala na jazdę w miękkim i grząskim terenie.
Ciągle do przodu Pewność jazdy zapewniają stabilizatory umieszczone w centralnym żebrze bieżnika, które sprawiają że opona jest zdecydowanie sztywniejsza. Ma to ogromne znaczenie dla kierującego, gdyż samochód szybciej reaguje na ruchy kierownicą. Dodatkowo dzięki zastosowaniu unikalnych lameli 3D które w trakcie kontaktu z nawierzchnią aktywnie blokują poszczególne sekcje bieżnika zapobiegając nadmiernemu ich ruchowi, opona pozostaje stabilną, bez tzw. efektu „pływania”.
Dodatkowa sekcja odpowiedzialna za chłodzenie opony znacząco poprawia wytrzymałość opony Nokian Rotiiva AT, dla której nie mają znaczenia trudne warunki drogowe, oraz gwałtownie zmieniające się warunki pogodowe. Niskie ciepło generowane podczas jazdy oznacza mniejsze zużycie opon, większy komfort ich eksploatacji oraz dłuższe przebiegi.
Wyrzutniki kamieni umieszczone na dnie rowków bieżnika minimalizują możliwość wnikania ostrych kamieni w głąb opony. Dzięki temu wydłuża się okres życia opony, szczególnie podczas eksploatacji na nie równych oraz ostrych kamienistych nawierzchniach.
Bezpieczeństwo i styl szyte na miarę
Przyciągające wzrok ścianki boczne opon Rotiiva AT nie są takie same, co znaczy że możesz dobrać jej wygląd zależnie od swoich preferencji. Styl off-road, a może miejski? Podejmij decyzję sam podczas montażu opon w serwisie. Dodatkowo dla twojego bezpieczeństwa zaprojektowaliśmy oraz opatentowaliśmy cyfrowy wskaźnik zużycia bieżnika DSI, który wyraża wysokość rzeźby bieżnika w procentach.
Sprzedaż opon Nokian Rotiiva AT rozpoczyna się wiosną 2012 wyłącznie w najlepszych serwisach oponiarskich w Polsce.
ARAMID BOCZNE ŚCIANY – Wytrzymałe jak nigdy wcześniej
Opony firmy Nokian Tyres z technologią aramidowych ścian bocznych oferują Ci dodatkowe bezpieczeństwo i wytrzymałość na wymagających nawierzchniach oraz w złych warunkach pogodowych. Nieporównywalnie wytrzymałe ściany boczne są wyjątkowo odporne na zużycie i przecięcia. Włókna aramidowe usztywniają i wzmacniają bok opony, dzięki czemu jest ona w stanie jeszcze lepiej znosić uderzenia.
Ten sam materiał stosuje się w lotnictwie oraz w przemyśle zbrojeniowym. Z powodzeniem wykorzystywany jest w kamizelkach kuloodpornych.
Aramid chroni opony marki Nokian Tyres. Opony Nokian Tyres chronią życie.
Rozporządzenie normujące etykiety opon określa wymogi informacyjne dotyczące efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz zewnętrznego hałasu toczenia opon. Ponadto etykieta zawiera odniesienie do zimowych właściwości produktu.
Rozporządzenie UE 1222/2009, obowiązujące od 1 listopada 2012 r., zostało zaktualizowane i zastąpione rozporządzeniem UE 2020/740, które weszło w życie od 1 maja 2021 r. Od tego momentu obowiązują nowe wymagania. Zmieniono klasy oceny pod względem efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego toczenia opony. Zmianie uległ także sam układ etykiety UE. Karty danych producentów przechowywane w bazie danych UE można pobrać za pomocą kodu QR zintegrowanego z etykietą. Nowe są również informacje dotyczące przyczepności na śniegu i lodzie dla opon spełniających te kryteria.
Następujący rodzaj ogumienia jest zwolniony z powyższego rozporządzenia: opony przeznaczone wyłącznie do montażu w pojazdach zarejestrowanych po raz pierwszy przed 1 października 1990 r.: opony bieżnikowane (do czasu odpowiedniego rozszerzenia EU VO 2020/740); opony do zastosowań profesjonalnych: opony drogowe; opony wyścigowe; opony z dodatkowymi elementami poprawiającymi trakcję np. opony z kolcami; opony awaryjne T; opony o dopuszczalnej prędkości poniżej 80 km/h; opony do felg o średnicy nominalnej ≤ 254 mm lub ≥ 635 mm.
Kryteria i klasy ocen w skrócie
Efektywność paliwowa
Zużycie paliwa zależy od oporu toczenia opon, rodzaju pojazdu, warunków drogowych oraz stylu jazdy kierowcy. Zmierzony opór toczenia (współczynnik oporu toczenia) opony dzieli się na klasy od A (najwyższa efektywność) do E (najniższa efektywność).
Jeśli pojazd jest wyposażony w opony klasy A, możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 7,5%* w porównaniu z oponami klasy E. W przypadku pojazdów użytkowych oszczędność może być jeszcze wyższa (Źródło: Ocena skutków Komisji Europejskiej) * mierzone zgodnie z metodami badawczymi określonymi w Rozporządzeniu (UE) 2020/740)
Zwróć uwagę: Zużycie paliwa zależy w dużej mierze od stylu jazdy i można je znacząco zmniejszyć prowadząc auto w sposób ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. W celu zredukowania zużycia paliwa, należy regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach.
Przyczepność na mokrej nawierzchni.
Przyczepność na mokrej nawierzchni dzieli się na klasy od A (najkrótsza droga hamowania) do E (najdłuższa droga hamowania). Samochód wyposażony w opony klasy A, podczas hamowania z prędkości 80 km/h (na drodze o średniej przyczepności) może osiągnąć drogę hamowania nawet o 18 m krótszą w porównaniu z oponami klasy E.* *Żródło: Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Gumowego e.V. (wdk Wirtschaftsverband der deutschen Kautschukindustrie e.V)
Zwróć uwagę: Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od stylu jazdy. Należy zawsze uwzględniać odpowiednią drogę hamowania. Ciśnienie w oponach powinno być regularnie sprawdzane w celu poprawienia przyczepności na mokrej nawierzchni.
Zewnętrzny hałas toczenia
Hałas emitowany przez oponę wpływa na ogólną głośność prowadzenia pojazdu oraz oddziaływuje na własny komfort podróżowania, ale także na generowanie hałasu do otoczenia. Na etykiecie opony UE zewnętrzny hałas toczenia jest podzielony na 3 klasy od A (najcichsza) - C (najgłośniejsza). Wartość mierzona jest w decybelach (dB) i porównywana z europejskimi dopuszczalnymi wartościami emisji hałasu dla opon.
A Piktogram z klasyfikacją „A” wskazuje, że zewnętrzny hałas toczenia opony jest o ponad 3 dB poniżej limitu UE obowiązującego do 2016 r. B Ocena „B” oznacza, że zewnętrzny hałas toczenia opony jest do 3 dB niższy lub równy limitowi UE obowiązującemu do 2016 r. C Klasyfikacja „C” wskazuje, że określony limit został przekroczony.
Marka
Nokian
Sezon
All Terrain
Klasa
Rotiiva AT
Dimension
215/60 R17C 109/107T
Szerokość
215
Profil opony
60
Construction type
R
Rozmiar opony
17
Indeks nośności
109/107
Indeks prędkości
(T)
With/Without Valve (TT/TL)
Opona wymagająca montażu dętki
M/C
Nie
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.