Opony asymetryczne | Cenne Informacje i Porady | Tirendo.pl

Opony asymetryczne

Czym są opony asymetryczne?

Rodzaje opon na polskim rynku - ogumienie asymetryczne

Opony to bardzo często niedoceniany przez kierowców element pojazdu. Okazuje się jednak, że ogumienie ma wpływ na bardzo wiele czynników, takich jak komfort i bezpieczeństwo jazdy, a nawet poziom spalania paliwa. Warto więc inwestować w najlepsze możliwe opony, które są przyczepne, skracają drogę hamowania i nie zużywają się za szybko.

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów opon, które można podzielić na wiele różnych kategorii. Jednym z ważniejszych podziałów jest podział ze względu na budowę bieżnika. Rozróżniamy więc ogumienie symetryczne, kierunkowe oraz opony asymetryczne. Warto zwrócić szczególną uwagę na wersję asymetryczną opon, która posiada wiele zalet.

Opony asymetryczne - przeznaczenie i zalety

Bieżnik asymetryczny w oponie charakteryzuje się zastosowaniem większych klocków na zewnątrz. Ich zadaniem jest poprawa przyczepności na suchej nawierzchni oraz na zakrętach. Wewnętrzna część takiej opony z kolei zapewnia bezpieczeństwo na mokrej drodze. Są to więc bardzo bezpieczne opony bez względu na warunki pogodowe i drogowe. Bardzo często opony asymetryczne montowane są w dynamicznych pojazdach charakteryzujących się niezwykle wysoką mocą silnika.

Niewątpliwą zaletą stosowania opon asymetrycznych jest ich duże bezpieczeństwo oraz wysoka jakość. Jest ona zapewniona poprzez symulacje komputerowe oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii produkcyjnych. Ogumienie tego typu nie generuje hałasu oraz chroni przed aquaplaningiem przy jednoczesnym zachowaniu innych właściwości jezdnych. Odpowiedni układ klocków bieżnika zmniejsza zużycie takich opon, więc są one nie tylko bezpieczne, ale również bardzo ekonomiczne.

Jak widać warto interesować się ogumieniem o asymetrycznej budowie bieżnika. Są to doskonałe opony, które zapewniają bezpieczeństwo i charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Dowodem ich jakości jest wielu zadowolonych użytkowników w Polsce i na całym świecie. Ta naszej stronie znajdą Państwo bogatą ofertę opon z asymetrycznym bieżnikiem!


Potrzebujesz nowych opon? Najszybciej znajdziesz odpowiedni model przy pomocy naszego konfiguratora!