Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976

Właściwości


Pokaż w wszystkie opony w wybranym rozmiarze
Strona 1 od 10
Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Opony Tigar

Postaw na nowoczesne i trwałe elementy podwozia

Na dalekobieżnych trasach, gdy zmieniają się warunki pogodowe, istotnym czynnikiem sprzyjającym szybkiemu i bezpiecznemu dotarciu do celu jest niezawodne ogumienie. Najlepiej wiedzą o tym kierowcy tirów i innych samochodów dostawczych, zatem aby mieć pewność, że guma się nie przegrzeje, a produkt wytrzyma napór transportu, warto postawić na opony Tigar.

Ich nośność oznaczona jest symbolem 107/108, co odpowiada udźwigowi 975/1000 kg na koło. Mogą więc przemieszczać się z obciążeniem do około 4 ton, zachowując dobre parametry jezdne. Nawet gdy rozpędzisz się z nimi do 120 km/h (indeks L), będą pracować cicho i zachowają zwrotność. Radialne szesnastki zostały tak zaprojektowane, aby odciążać napór zarówno od strony obciążenia auta, jak i od strony tarcia o jezdnię. Równomierne rozłożenie sił nacisku powoduje, że ogumienie ściera się w powolnym tempie, a zarazem maleją opory toczenia. Dobra amortyzacja pracy zawieszenia daje uczucie lekkości. Płynna i cicha jazda wpływa korzystnie na zmniejszenie zużycia paliwa, a ze sprawdzonymi oponami od producenta jest również bezpieczna.

Opony Tigar zyskały rangę C w kategorii przyczepności na mokrej drodze, co sprawia, że trzymają się jezdni również wtedy, gdy nawierzchnia jest mokra. Autem nie rzuca na boki niezależnie od tego, czy jedziesz z załadunkiem czy bez. Nowe ogumienie na lato do swojego samochodu dostawczego możesz zamówić w naszym serwisie Tirendo.pl.


x
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK