Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Właściwości


Strona 1 od 1
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony 145/60 r13


Rozmiar opony, który umieszczony jest na boku opony stanowi niezwykle ważną informację dotyczącą przeznaczenia produktu, rozmiaru, trwałości oraz innych istotnych parametrów. Zgodnie z przepisami europejskimi ECE-R 30 każde oznaczenie umieszczone na bocznej ścianie danego modelu ogumienia powinno być zgodne z powszechnym wzorem.

145 - szerokość
Na początku widnieje liczba opisująca w milimetrach szerokość produktu. Wartość ta rośnie lub maleje co 10 mm w zależności od tego, z jakim modelem mamy do czynienia. W rzeczywistości różni producenci produkują ogumienie minimalnie większe lub mniejsze od oznaczenia, jednak różnica ta jest nieoczuwalna. W opisie 145 60 r13 liczba 145 mówi, że odcinek pomiędzy skrajnym punktem ściany zewnętrznej, a najdalej wysuniętym punktem wewnętrznego boku ma długość 145 mm.

60 - profil
Druga liczba stanowiąca część opisu opony jest bardzo ważną informacją na temat procentowej wielkości profilu ogumienia. Jest to stosunek wysokości, do szerokości produktu. Jeśli chodzi o model 145 60 r13, profil stanowi 60% ze 145 mm, czyli 87 mm.

R - konstrukcja
Litera R pojawiająca się w opisie opony jest informacją na temat jej budowy. W tym przypadku chodzi o konstrukcję radialną, w przypadku której włókna biegną ze środka opony pod kątem prostym do kierunku poruszania się koła. Jak widać po oznaczeniu opony 145 60 r13, model ten jest typową oponą radialną, tak jak 98% produktów tego rodzaju dostępnych na rynku.

13 - rozmiar felgi
Na końcu znajduje się informacja na temat zalecanej przez producenta średnicy felgi. Wielkość ta podawana jest w calach. Oznacza to, że ogumienie 145 60 r13 nadaje się do nałożenia wyłącznie na 13 - calową felgę (33,02 cm średnicy).


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK