Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Właściwości


Strona 1 od 9
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony 155/65 r14


Znajomość rozmiarów i przeznaczenia kupowanej opony jest bardzo istotna. Jeśli na ogumieniu nie byłoby żadnych informacji dotyczących jego podstawowych parametrów, to wybór właściwych opon stanowiłby ogromny problem. Na szczęście na każdym produkcie umieszczane jest oznaczenie opony.

155 - szerokość opony
Na początku zawsze podawana jest szerokość danej opony. Wartość tą wyraża się w milimetrach i jest to nic innego, jak odległość pomiędzy dwoma skrajnymi punktami na ścianie zewnętrznej i wewnętrznej. Bardzo ważne jest również to, że szerokość przekroju mierzona jest dopiero po prawidłowym nałożeniu ogumienia na odpowiednią felgę. Opona 155 65 r14 ma szerokość 155mm, ale wielkość ta może trochę się różnić w zależności od firmy, która wprowadziła produkt do sprzedaży.

65 - procentowa wartość profilu
Wysokość bocznej części opony jest również niezwykle ważną informacją. Aby nie tworzyć zbyt wielkich oznaczeń z dużą liczbą cyfr, zdecydowano się umieścić procentową wartość określającą, jaką częścią szerokości ogumienia jest jego profil. W przypadku produktu 155 65 r14, wielkość ta wynosi 65% z 155mm, czyli 100,75mm. Opony, które mają pełny profil są pozbawione tej wartości w swoim oznakowaniu.

R - opona radialna
Jeśli w ciągu cyfr określających ogumienie pojawia się litera R, to opona taka ma budowę radialną. Włókna osnowy w takim produkcie przebiegają promieniście ze środka opony pod kątem prostym w stosunku do kierunku ruchu pojazdu. Większość opon dostępnych na rynku (w tym ogumienie 155 65 r14), to opony radialne.

14 - średnica felgi
Felga nie może być ani za duża, ani za mała. Jej średnica musi się zgadzać z wartością podaną na ostatnim miejscu. Jest to rozmiar wyrażany w calach. Na przykład opona 155 65 r14 musi być nakładana wyłącznie na felgi o średnicy 14 cali, czyli 35,56cm.


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK