Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Właściwości


Strona 1 od 1
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony 175/50 r15


W sprzedaży na polskim rynku dostępnych jest wiele opon oraz innych produktów gumowych tego typu. Ich odróżnianie oraz poznanie szczegółowych parametrów jest problemem. Na szczęście każdy produkt przed opuszczeniem fabryki ma naniesione specjalne oznaczenie na swoim boku. Dzięki temu wiadomo, do czego przeznaczona jest dana opona oraz znany jest jej rozmiar.

175 - szerokość
Na pierwszym miejscu w każdym oznaczeniu zgodnym z przepisami ECE-R 30 widoczna jest liczba określająca wyrażaną w milimetrach szerokość przekroju ogumienia. Jest to szerokość opony mierzona po jej nałożeniu na felgę i jest to nic innego, jak odległość w linii prostej pomiędzy dwoma najdalej wysuniętymi punktami na zewnętrznej i wewnętrznej ścianie. Na podstawie tych danych wiadomo, że model 175 50 r15 ma 175 mm szerokości. Wartość ta może być jednak troszkę inna i jest to uzależnione od producenta, jednak różnica od wielkości przedstawionej na oznaczeniu nie jest wielka.

50 - symbol profilu
Kolejną ważną wartością jest profil opony (czyli innymi słowy wysokość jej boku). Jest to procent wyciągany z szerokości. Aby poznać wysokość modelu 175 50 r15, należy obliczyć 50% z 175 mm. Po wykonaniu takiego działania wiadomo, że wysokość, to 87,5 mm. Jest to tak zwana opona niskoprofilowa. Opony pełnoprofilowe są pozbawione symbolu profilu w oznaczeniu.

R - budowa ogumienia
Jeśli w oznaczeniu pojawia się symbol R, to jest to znak, że dane ogumienie zostało zbudowane w sposób radialny. Włókna w takiej oponie biegną prostopadle do kierunku obrotu koła. W takim wypadku model 175 50 r15, to opona radialna.

15 - średnica felgi
Każda opona dopasowana jest wyłącznie do felgi mającej konkretny rozmiar (nie może ona być większa, ani mniejsza). Ogumienie 175 50 r15 można nakładać na felgi, które mają średnicę 15 cali (co odpowiada 38,1 cm).


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK