Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Właściwości


318,80 zł
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
dostępne
Strona 1 od 3
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony 215/70 r15


Opony samochodowe posidają na swojej ściance bocznej podstawowe informacje na swój temat. Muszą one być zgodne z europejskimi przepisami.

215 - szerokość opony
Szerokość opony jest mierzona jako odległość między jej bocznymi ścianami tzn. pomiędzy najbardziej wysuniętym punktem w zewnętrznej ścianie do najbardziej odległego punktu na wewnętrznej ścianie już po zamontowaniu felgi. Mowa tutaj o oponie 215 70 r15 napompowanej bez dodatkowych akcesoriów takich jak pasy, obręcze czy też łańcuchy. Rzeczywista szerokość zależna jest również od danego producenta, stąd też wartości te mogą odbiegać od rzeczywistości i różnić się o kilka milimetrów.

70- profil opony
Kolejnym parametrem technicznym opony 215 70 r15 jest jej wysokość profilu. W tym przypadku jest to druga z wartości mianowicie 70. Wyraża ją się w procentach, a stanowi ona wysokość boku opony w stosunku do jej szerokości. Tutaj wynosi ona 70%, czyli 150,5 mm. Wyróżnić można opony niskoprofilowe oraz pełnoprofilowe. Te drugie najczęściej nie mają podanej wysokości profilu.

R - budowa opony
Bardzo ważnym aspektem jest oznaczenie r na oponie, które informuje, iż ma ona budowę radialną. Osnowa takiej opony posiada warstwy opasania. W ten sposób zapewnia ona lepsze prowadzenie auta, gdyż przylega całą swoją szerokością do nawierzchni, ułatwia pokonywanie zakrętów, pozwala nawet oszczędzać paliwo.

15 - felga
Ostatnią wartością w oznaczaniach opon 215 70 r15 jest cyfra 15, która wskazuje na średnicę felgi, jaką producent zaleca do montażu. Wyrażona jest w calach. W tym przypadku wynosi ona 15 cali.


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK