Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18): +48 (0) 22 39 70 976

Właściwości
  • Niestety nie znaleźliśmy opon według podanych przez Ciebie kryteriów. Dzięki ustawieniu filtra lub użyciu linków możesz dopasować swoje wyszukiwanie.

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Opony 245/65 r17


Na wszystkich oponach podana jest informacja o najważniejszych parametrach danego modelu, w tym rozmiarach i konstrukcji opony. Te informacje o oponach są podawana jako kombinacja cyfr i liter, na przykład: 245 65 R17.

245 - szerokość opony
Szerokość opony zawsze znajduje się na samym poczatku kombinacji liter i cyfr, gdyż stanowi najważniejszą informację, od której zależy także średnica felgi oraz profil. Szerokość opony mierzy się pomiędzy jej bokami i podaje w milimetrach. W omawianym przykładzie wynosi ona 245 milimetrów. Nieznaczne różnice pomiędzy szerokością podaną w oznaczeniach, a szerokością rzeczywistą nie mają praktycznie żadnego znaczenia.

65 - profil
Profil opony umieszczony na drugim miejscu jest wartością opisująca stosunek wysokości opony do jej szerokości w procentach, czyli profil informuje użytkownika opony, jaki procent szerokości stanowi jej wysokość. Z uwagi na wartość profilu dzieli się opony na standardowe i niskoprofilowe. Te ostatnie posiadają profil równy albo mniejszy niż 55 - 50, ale dawniej za niskoprofilowe uznawano czasami nawet opony o profilu 70 - 80. Opona 245 65 R17 ma profil 65, z czego można łatwo wywnioskować, że jest oponą o profilu standardowym, a jej wysokość stanowi 65 procent profilu.

R - symbol oznaczenia budowy opony
Jako trzeci z kolei element oznaczenia koduje się za pomocą litery sposób jej skonstruowania. Litera R w oznaczeniu 245 65 R17 oznacza oponę radialną z włóknami osnowy biegnącymi promieniście. Opony radialne nazywane są również miękkimi. Charakteryzują się lepszą trakcją w porównaniu z oponami diagonalnymi, oznaczanymi literą D.

17 - średnica felgi
Jako ostatnia podawana jest średnica felgi, czyli inaczej średnica osadzenia opony. Opony samochodowe w rozmiarze 245 65 R17 mają średnicę osadzenia 17 cali.


x

Tirendo.pl używa cookies aby zapewnić Ci najwyższą jakość wyświetlanej strony. Odwiedzając naszą stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies.

OK Więcej informacji