Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Właściwości


Strona 1 od 1
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony 255/65 r17


Każda opona posiada swój numer, który określa właściwości produktu i jego zastosowanie. Kompletny numer podawany jest w układzie 255 65 r17.

255 - szerokość opony
Wartość umieszczona na początku informuje o wielkości opony. Jednostką miary w tym przypadku są mm. Ciekawostką jest, że wielkość w dostępnych na rynku oponach zmienia się co 10mm. Należy jednocześnie podkreślić, iż faktyczna wartość tego parametru może różnić się w niewielkim stopniu od wielkości oponyw rzeczywistości. W przypadku podanego wcześniej opisu, szerokość opony będzie równać się wartości 255 mm.


65 - profil
Drugi wskaźnik informuje nas o stosunku wysokości boku ogumienia do szerokości. Wartością w której wyraża się ten parametr są procenty. Na podstawie tego oznaczenia jesteśmy w stanie bez używania miernika dowiedzieć się jaka jest relacja między szerokością, a wysokością opony. W praktyce należy wykonać proste zadanie matematyczne wykorzystując opis 255 65 r17. Profil tej opony jest równy 65, więc jej wysokość równa się 65% szerokości danego produktu. Wartość stanowiąca 65% z 255 mm, czyli szerokości opony, jest wysokością profilu. W odniesieniu do tego parametru producenci wprowadzili na rynek specjalne nazewnictwo opisujące opony o niskim profilu. Tzw. ogumienie niskoprofilowe występuje z oznaczeniem w zakresie 40-50.

R - budowa radialna opony
Literka występując w opisie 255 65 r17 to oznaczenie, które możemy spotkać praktycznie we wszystkich produkowanych oponach, i charakteryzuje radialny typ budowy opony. Osnowa w takiej oponie ułożona jest pod kątem 90°. Rozwiązanie tego typu wpływa na elastyczność i usztywnienie bieżnika. Obecnie blisko 100% dostępnych na rynku opon posiada budowę radialną.

17 - średnica felgi
Wartość wskazana na końcu opisu 255 65 r17 pozwala dopasować oponę do wielkości felgi na której docelowo będzie założona. Średnica wyrażana jest w calach. Opona z opisu będzie posiadać zatem średnicę równą 17 cali.


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK