Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Właściwości


Strona 1 od 1
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony 265/70 r16


Obecnie w Europie obowiązują przepisy nakazujące stosowania specjalnych oznaczeń na oponach. Tak więc na każdej oponie znajdują się symbole przekazujące informacje o oponach takie jak: szerokość opony, profil czy średnica wewnętrzna opony.

265 - szerokość
Jednym z parametrów podanych na oponie jest szerokość. W przypadku opony 265 70 r16 szerokość opony wynosi 265 mm. Wartość ta zmienia się co 10 mm. szerokość opony mierzona jest pomiędzy najbardziej wysuniętym punktem wewnętrznej ściany opony, a najbardziej wysuniętym punktem zewnętrznej ściany opony. Odległość ta może w rzeczywistości nieco się różnić od wartości podanej na ściance opony, ale nie jest to duża różnica.

70 - profil
Kolejnym parametrem jest profil opony. Jest to stosunek wysokości boku opony do jej szerokości. Wartość podana jest w mm. Za przykład posłuży opona 265 70 r16, Z symbolu opony można odczytać że profil wynosi 70, co oznacza że jest to 70% z 265 mm. Można więc obliczyć że wysokość opony to 285,5 mm.

R - symbol budowy opony
Litera R oznacza, że mamy do czynienia z oponą radialną. Innymi słowy z taką oponą, w której włókna w osnowie są ułożone radialnie, czyli pod kątem prostym do kierunku toczenia się koła.

16 - rozmiar felgi
Ostatnią wartością podaną na oponie jest średnica felgi, na którą opona będzie zamontowana. W przypadku opony 265 70 r16 kompatybilna felga będzie miała 16 cali średnicy.


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK