Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976

Właściwości


Strona 1 od 56
Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Continental 205 55 r16

205 - szerokość opony
Pierwsza liczba (w opisywanym przypadku opony firmy Continental) jest to liczba 205 oznacza szerokość ogumienia przedstawioną w milimetrach. Jest to dość duża szerokość, która zapewnia dobrą przyczepność do podłoża. Jeśli do tak szerokich opon doda się odpowiednią budowę bieżnika i sieć kanałów, to powstanie produkt, który bardzo wydajnie będzie odprowadzał spod swojej powierzchni wodę lub błoto pośniegowe. Auta wyposażone w ogumienie Continental 205 55 R16 (posiadają one odpowiednią budowę bieżnika) mają doskonałą przyczepność oraz ochronę przed poślizgiem. Zarówno opony letnie, jak i zimowe posiadają taką szerokość.

55 - profil (stosunek wysokości do szerokości opony)
Druga liczba jest informacją na temat profilu, czyli wysokości boku opony. Jest to procentowa część szerokości ogumienia. Oznacza to, że model Continental 205 55 R16 posiada profil opony stanowiący 55% z 205 mm (112,75 mm). Ogumienie o takim profilu bardzo często występuje w autach osobowych, z myślą o których stworzony został opisywany produkt firmy Continental.

R - symbol oznaczenia budowy opony
Litera R występująca w opisie opony Continental oznacza, że produkt ten posiada budowę radialną. Innymi słowy, włókna osnowy w takiej oponie biegną pod kątem 90 stopni do kierunku toczenia się. Oprócz opisywanego modelu, 95% opon dostępnych na rynku ma taką budowę.

16 - średnica felgi
Na końcu znajduje się wyrażona w calach średnica felgi, na którą zakładać można daną oponę. Ogumienie Continental 205 55 R16 można więc montować na feldze o rozmiarze 16 cali (40,64 cm). Opony Continental o takiej wielkości pojawiają się głównie w autach miejskich, ale mogą również występować w pojazdach klasy wyższej.


x
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK