Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Właściwości


Strona 1 od 43
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Dunlop 195 65 r15

195 - szerokość opony
Pierwsza liczba umieszczona na bocznej ścianie opony firmy Dunlop, to oznaczenie szerokości wyrażone w milimetrach. Dzięki tej informacji wiadomo, że model Dunlop 195 65 R15 ma szerokość 195 mm. Przy tej stosunkowo dużej szerokości opona zapewnia bardzo dobrą przyczepność oraz krótką drogę hamowania. Dodatkowo, nowoczesna budowa bieżnika zapewnia ochronę przed aquaplaningiem dzięki wydajnemu odprowadzaniu wody i błota pośniegowego spod powierzchni ogumienia. Dlatego też opony Dunlop o szerokości 195 mm dostępne są na rynku w wersji zimowej oraz letniej.

65 - profil (stosunek wysokości do szerokości opony)
Druga liczba to procentowa wartość symbolizująca wysokość boku, czyli profil opony. W przypadku opony Dunlop 195 65 R15, wysokość profilu stanowi 65% ze 195 mm, czyli 126,75 mm. Profil ten dobrze sprawdza się w autach osobowych. Firma Dunlop dba o to, aby jakość stosowanej mieszanki gumy była jak najlepsza, dzięki czemu jazda będzie cicha i bezpieczna.

R - budowa opony
Jedyna litera w opisie, to literka R, która oznacza radialną budowę opony. Włókna osnowy w modelach Dunlop ułożone są promieniście, pod kątem prostym do kierunku jazdy. 95% modeli ogumienia dostępnych na rynku posiada taką właśnie budowę.

15 - średnica felgi
Na końcu znajduje się przedstawiony w calach rozmiar średnicy felgi, do której dopasowana jest opona. Model Dunlop 195 65 R15 jest dopasowany do felg o średnicy 15 cali, czyli 38,1 cm. Rozmiar ten nadaje się idealnie do aut osobowych klasy miejskiej lub wyższej.


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK