Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976

Właściwości


Strona 1 od 56
Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Michelin 205 55 r16

205 - szerokość opony
Opony Michelin 205 55 R16 posiadają, jak sama nazwa wskazuje szerokość 205 mm. Tego typu ogumienie jest zdecydowanie odpowiednie do samochodów o większej mocy silnika, jak choćby kombi i limuzyny. Opony Michelin o szerokości 205 mm pozwalają na znacznie lepsze osiągi na suchej nawierzchni oraz bardziej dynamiczne pokonywanie zakrętów przy większej prędkości. Należy być jednak bardziej ostrożnym w czasie jazdy po mokrej jezdni, gdyż szersze opony mają większe problemy z prawidłowym odprowadzaniem wody spod bieżnika, w związku z czym na śliskiej jezdni bezpiecznie jest zmniejszyć prędkość jazdy.

55 - profil (stosunek wysokości do szerokości opony)
Opony Michelin 205 55 R16 posiadają profil ogumienia o współczynniku 55%, co oznacza, że wysokość takiej opony jest równa 55 procentom jego szerokości. Taki profil opony zbliża ten model do typu ogumienia niskoprofilowego, które jest charakterystyczne właśnie dla samochodów sportowych oraz tych z większą mocą silnika. Taki rodzaj ogumienia znacznie ułatwia komfort jazdy, jednak może generować większy hałas niż mniejsze i węższe opony. Posiadając takie ogumienie trzeba zwracać częściej uwagę na panujące wewnątrz nich ciśnienie.

R - budowa opony
Opony Michelin 205 55 R16 to typ opon o budowie radialnej. Dzięki temu można na nich osiągać znacznie lepsze rezultaty jazdy. Ponadto takie opony, których osnowa ułożona pod kątem 90 stopni w stosunku do kierunku toczenia się dają jej większą trwałość i wytrzymałość. W dodatku niższe opory toczenia redukują spalanie paliwa.

16 - średnica felgi
Według podanych informacji średnica felgi, na jaką powinny być montowane opony wynosi 16 cali. Nadaje to sylwetce auta bardziej sportowy charakter.


x
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK