Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Właściwości


Pokaż w wszystkie opony w wybranym rozmiarze
201,50 zł
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
dostępne
Strona 1 od 8
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony całoroczne Pirelli

Firma Pirelli powstała w 1872 roku, założył ją Giovanni Battista Pirelli, młody, 24-letni inżynier z włoskiego miasta Milan. Rok później działały już pierwsze urządzenia do produkcji gumy. Pierwsza opona do roweru powstała w 1890 roku, a opona samochodowa Pirelli wyprodukowana została w 1901 roku. Nowe stulecie okazało się dla Pirellego bardzo owocne - swoje fabryki udało mu się otworzyć w Hiszpanii w 1902 roku, w Wielkiej Brytanii w 1914 roku i w Argentynie w 1917 roku. W latach 20. Pirelli skoncentrował się na produkcji opon do samochodów wyścigowych, które zyskiwały popularność. Lata 50. to dalsza ekspansja geograficzna, a także powstanie historycznej opony Cinturato Radial i słynnej opony P7. W 2005 roku Pirelli otworzył swoją pierwszą fabrykę w Chinach.

Pirelli oferuje szeroki zakres rodzajów opon - od opon do samochodów osobowych przez ciężarowe i opony do autobusów, a także do maszyn rolniczych i motocykli oraz aut sportowych. Opony Pirelli spełniają najnowsze wymagania UE, które obowiązują od listopada 2012, kiedy Unia wprowadziła obowiązkowe oznakowanie opon przy użyciu uniwersalnych etykiet. Etykiety te mają za zadanie informować o przyczepności opon na mokrej nawierzchni, a także m.in. o poziomie hałasu i zużycia paliwa. Etykiety ułatwią porównanie opon różnych marek, co ma pomóc użytkownikowi podjąć decyzję o zakupie modelu.

Firma proponuje także wysokiej klasy opony całoroczne Pirelli. Wspomnieć należy m.in. o oponie z serii SCORPION STR. Jest to produkt całoroczny klasy premium przeznaczony do samochodów z napędem 4x4. Opona ta jest uniwersalna i sprawdza się niezależnie od warunków pogodowych - przystosowana do jazdy na mokrej, suchej i ośnieżonej drodze. Gwarantuje doskonałą odporność na zjawisko aquaplaningu, nie emituje też hałasu. Opona Pirelli SCORPION STR (oraz pozostałe modele tej serii) są idealne dla posiadaczy dużych aut terenowych. Opony całoroczne Pirelli SCORPION STR wyposażone są w nowoczesny bieżnik z szerokimi kanałami i poprzecznymi rowkami na bokach, które osuszają bieżnik oraz usuwają wodę i błoto na zewnątrz opony. Opony te nadają się do jazdy po mieście oraz po autostradzie bez ograniczenia prędkości. Bieżnik jest gruby, a wykonano go z mieszanki gumowej wzbogaconej komponentem sylikatowym, dzięki czemu opona jest odporna na ścieranie i uszkodzenia. Opony całoroczne Pirelli SCORPION STR kupić można już od około 600 zł za komplet.


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK