/Opony letnie Dayton

Niestety nie znaleziono żądanej kategorii. Proponujemy Państwu zapoznanie się z całą ofertą opon w tym rozmiarze.  Według modelu pojazdu
Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT

Od samego początku działalności amerykańskiej firmy Dayton Rubber Company opony Dayton kojarzone są z atrakcyjnym, dynamicznym wyglądem i korzystną w porównaniu z innymi oponami w podobnych klasach ceną. Już jeden z pierwszych modeli wyprodukowany w 1913 roku wyróżniał się oryginalnymi białymi bokami, które nadawały mu elegancji i klasy. Autorem rynkowego sukcesu firmy był John A. Macmillian, który uznał, że dotychczasową gamę produktów wytwarzanych w fabryce Dayton, złożoną z gumowych węży ogrodowych, uszczelek i elementów do urządzeń przemysłowych, należy rozszerzyć o opony. Pomysły kanadyjskiego wynalazcy okazały się rynkowym i wizerunkowym strzałem w dziesiątkę. Firma zaczęła się błyskawicznie rozwijać, a kolejne posunięcia zarządów koncentrowały się na wchodzeniu w kolejne segmenty rynku. W ciągu następnych lat firma zajęła się produkcją wyrobów gumowych dla przemysłu włókienniczego i sportowego, podczas wojny dostarczała armii kamizelki ratunkowe i pontony, a w latach pięćdziesiątych kupiła kilka spółek z USA i Kanady zajmujących się produkcją materaców, plastikowych arkuszy i pontonów, klocków hamulcowych oraz węży wzmacnianych stalowymi włóknami. Jednak opony Dayton wciąż stanowiły najważniejszą i najbardziej prestiżową część produkcji. Zaczęły być znane na innych kontynentach, debiutując między innymi w Indiach.

Elegancja i wytrzymałość to do dziś cenione atuty opon marki Dayton. Spółka znana jest również z inwestowania w nowe technologie, które jako pierwsza wprowadzała na amerykański rynek. Jej produkty kojarzone są z przyjaznego traktowania środowiska. Obecnie Dayton stanowi część koncernu Bridgestone z Japonii. Po przejęciu przez japońskiego giganta branży oponiarskiej firma rozszerzyła produkcję o ogumienie sportowe i przeznaczone do samochodów ciężarowych. Opony letnie Dayton powstają również w Polsce w fabryce Bridgestone znajdującej się w Poznaniu.

Atrakcyjną cenowo i jakościowo propozycją są opony letnie Dayton D110. Wyposażone w wytrzymały na ścieranie symetryczny bieżnik zapewnia dobre osiągi i dobrą wydajność kilometrową. Opony D110 wyprodukowano z trwałej mieszanki gumowej, dzięki czemu cechują się długimi przebiegami. Inne cechy charakterystyczne dla tego modelu to małe opory toczenia, co ma decydujące znaczenie dla ilości zużytego paliwa, a także specjalna rzeźna bieżnika. Głębokie rowki wraz z szerokimi kanalikami na obwodzie pozwalają zmniejszyć podatność na zjawisko aquaplaningu. Zaawansowany wzór bieżnika zastosowano również w modelu Dayton 320. Opony letnie Dayton 320 prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie i wykazują bardzo długą żywotność. Atrakcyjną oponą sportowa w ofercie firmy jest Hankook D210. Opona cechuje się bardzo dobrą przyczepnością i stabilnością jazdy na suchych i mokrych nawierzchniach. Nadaje się świetnie dla kierowców sportowych, którzy chcą wykrzystać w pełni moc silnika swojego samochodu.

Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK