/

Opony letnie Dayton

Niestety nie znaleziono wyników dla Twojego wyszukiwania. Zmień parametry wyszukiwania, aby odszukać produkty.  Według modelu pojazdu

Od samego początku działalności amerykańskiej firmy Dayton Rubber Company opony Dayton kojarzone są z atrakcyjnym, dynamicznym wyglądem i korzystną w porównaniu z innymi oponami w podobnych klasach ceną. Już jeden z pierwszych modeli wyprodukowany w 1913 roku wyróżniał się oryginalnymi białymi bokami, które nadawały mu elegancji i klasy. Autorem rynkowego sukcesu firmy był John A. Macmillian, który uznał, że dotychczasową gamę produktów wytwarzanych w fabryce Dayton, złożoną z gumowych węży ogrodowych, uszczelek i elementów do urządzeń przemysłowych, należy rozszerzyć o opony. Pomysły kanadyjskiego wynalazcy okazały się rynkowym i wizerunkowym strzałem w dziesiątkę. Firma zaczęła się błyskawicznie rozwijać, a kolejne posunięcia zarządów koncentrowały się na wchodzeniu w kolejne segmenty rynku. W ciągu następnych lat firma zajęła się produkcją wyrobów gumowych dla przemysłu włókienniczego i sportowego, podczas wojny dostarczała armii kamizelki ratunkowe i pontony, a w latach pięćdziesiątych kupiła kilka spółek z USA i Kanady zajmujących się produkcją materaców, plastikowych arkuszy i pontonów, klocków hamulcowych oraz węży wzmacnianych stalowymi włóknami. Jednak opony Dayton wciąż stanowiły najważniejszą i najbardziej prestiżową część produkcji. Zaczęły być znane na innych kontynentach, debiutując między innymi w Indiach.

Elegancja i wytrzymałość to do dziś cenione atuty opon marki Dayton. Spółka znana jest również z inwestowania w nowe technologie, które jako pierwsza wprowadzała na amerykański rynek. Jej produkty kojarzone są z przyjaznego traktowania środowiska. Obecnie Dayton stanowi część koncernu Bridgestone z Japonii. Po przejęciu przez japońskiego giganta branży oponiarskiej firma rozszerzyła produkcję o ogumienie sportowe i przeznaczone do samochodów ciężarowych. Opony letnie Dayton powstają również w Polsce w fabryce Bridgestone znajdującej się w Poznaniu.

Atrakcyjną cenowo i jakościowo propozycją są opony letnie Dayton D110. Wyposażone w wytrzymały na ścieranie symetryczny bieżnik zapewnia dobre osiągi i dobrą wydajność kilometrową. Opony D110 wyprodukowano z trwałej mieszanki gumowej, dzięki czemu cechują się długimi przebiegami. Inne cechy charakterystyczne dla tego modelu to małe opory toczenia, co ma decydujące znaczenie dla ilości zużytego paliwa, a także specjalna rzeźna bieżnika. Głębokie rowki wraz z szerokimi kanalikami na obwodzie pozwalają zmniejszyć podatność na zjawisko aquaplaningu. Zaawansowany wzór bieżnika zastosowano również w modelu Dayton 320. Opony letnie Dayton 320 prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie i wykazują bardzo długą żywotność. Atrakcyjną oponą sportowa w ofercie firmy jest Hankook D210. Opona cechuje się bardzo dobrą przyczepnością i stabilnością jazdy na suchych i mokrych nawierzchniach. Nadaje się świetnie dla kierowców sportowych, którzy chcą wykrzystać w pełni moc silnika swojego samochodu.

Newsletter

Dowiaduj się jako pierwszy o nowościach, wyjątkowych ofertach oraz akcjach promocyjnych. Subskrybuj już teraz newsletter naszego sklepu Tirendo.pl i otrzymaj
20zł
 na kolejne zamówienie.
Minimalna kwota zamówienia wynosi 657zł. Do jednorazowego wykorzystania.