/

Opony letnie Kelly

Niestety nie znaleziono wyników dla Twojego wyszukiwania. Zmień parametry wyszukiwania, aby odszukać produkty.  Według modelu pojazdu

Firma Kelly powstała już w 1894 roku w Springfield w stanie Ohio, kiedy młody przedsiębiorca Edwin S. Kelly, zarejestrował swoją spółkę The Rubber Tire Wheel Company. W tamtych czasach podróżowano powozami i by zwiększyć komfort i bezpieczeństwo jazdy, Edwin wraz z Arthurem W. Grantem, szefem Tricycle Manufacturing Company, udali się ze swoimi nowatorskimi pomysłami do B.F. Goodrich Company. Zakończeniem rozmów było nawiązanie ścisłej współpracy a firma zajęła się produkcją ogumienia młodych przedsiębiorców. W 1899 roku drogi Arthura i Edwina rozeszły się - The Rubber Tire Wheel Company została sprzedana, Arthur odszedł a Edwin przyjął posadę wiceprezesa. Firma rozwijała się i wbrew pozorom nie zatrzymała jej pierwsza wojna światowa - fabryka produkowała wówczas ogumienie dla pojazdów amerykańskiej armii.

Na początku lat dwudziestych XX wieku firma kolejny raz zmienia nazwę na Kelly-Springfield Tire Company. Mimo ciężkich czasów, dzięki uporowi właścicieli i opracowań technologicznych naukowców, nie doprowadzono do bankructwa firmy. Marka przeszła pod skrzydła Goodyear Tire&Rubber Company tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej w 1935 roku. Współpraca ta była niezwykle owocna dzięki sporej autonomii działania pozostawionej dla Kelly przez amerykańskiego giganta. I tak jest do dzisiaj - firmy ciągle działają razem, dzięki czemu opony Kelly dostępne są na wszystkich kontynentach.

Opony letnie Kelly charakteryzują się dużą wytrzymałością i trwałością - doskonale nadają się do użytkowania na różnych rodzajach nawierzchni i w każdych warunkach pogodowych. Jednym z bardziej popularnych modeli opon letnich firmy jest Kelly HP. Są one dostępne w kilku rozmiarach i w atrakcyjnej cenie. Cechują się sprawnym odprowadzaniem wody przy jeździe po mokrej nawierzchni oraz stabilnością prowadzenia auta na suchym terenie. Odpowiednie bieżnikowanie zapewnia obniżony poziom hałasu. Opony letnie Kelly dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym i wsparciu Goodyear są gwarancją bezpieczeństwa a świadectwem tego są miliony zadowolonych użytkowników.

Newsletter

Dowiaduj się jako pierwszy o nowościach, wyjątkowych ofertach oraz akcjach promocyjnych. Subskrybuj już teraz newsletter naszego sklepu Tirendo.pl i otrzymaj
20zł
 na kolejne zamówienie.
Minimalna kwota zamówienia wynosi 657zł. Do jednorazowego wykorzystania.