/

Opony letnie Kormoran

Niestety nie znaleziono wyników dla Twojego wyszukiwania. Zmień parametry wyszukiwania, aby odszukać produkty.  Według modelu pojazdu

Marka Kormoran pojawiła się na rynku polskim w 1999r. Wysoka jakość produkowanych opon idąca w parze z rozsądną ceną sprawiła, że są to jedne z najpopularniejszych i najchętniej kupowanych opon w Polsce. Zarówno opony letnie Kormoran, jak zimowe czy dostawcze, cieszą się na rynku ogumienia dużym zaufaniem, a ponadto są uznawane za liderów gum produkowanych w Polsce.

Firma Kormoran wchodzi w skład słynnego na całym świecie producenta opon - Grupy Michelin. Jego historia sięga roku 1889, kiedy to bracia Michelin rozpoczęli produkcję nieustannie ulepszanego ogumienia. Pierwszy zakład produkcyjny Grupy Michelin w Europie Wschodniej i Centralnej powstał w 1994r. w Polsce, gdzie kupując większość akcji olsztyńskiej fabryki ogumienia, stał się potężnym inwestorem i partnerem.Grupa Michelin - produkująca m. in. opony letnie Kormoran, zatrudnia globalnie ponad 100 tys. pracowników, sprzedaje ok. 150 mln opon rocznie, posiada 72 fabryki w 19 państwach, prowadząc sprzedaż w 170 krajach. Przynależność opon Kormoran do tak znamienitej marki gwarantuje solidność wykonania, bezpieczeństwo jazdy oraz długą żywotność gum, za bardzo przystępną cenę.

Jednym z najpopularniejszych produktów omawianej marki są opony letnie Kormoran Impulser. Są to ekonomiczne opony przeznaczone do małych i średnich samochodów osobowych. Specjalnie zaprojektowany bieżnik oraz kompozycja mieszanki gumowej zapewnia nadzwyczajną odporność na ścieranie, co zapewnia bardzo długą żywotność opony. Odpowiedni układ rowków bieżnika gwarantuje bardzo efektywne usuwanie wody spod kół, co gwarantuje bardzo dobrą przyczepność do mokrej i śliskiej nawierzchni oraz znacznie skraca drogę hamowania. Opony letnie Kormoran Gamma B2 są stworzone do szybkich (do 240km/h) samochodów osobowych średniej i wyższej klasy. Zapewniają stabilną trakcję, a także dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni, dzięki specjalnej budowie bieżnika. Specjalna kompozycja gumy sprawia, że opona nie traci swoich parametrów w wysokich temperaturach spowodowanych dużą prędkością. Z kolei opony zimowe Kormoran Snowpro przeznaczone są do samochodów osobowych klasy średniej. Charakteryzują się dobrą przyczepnością na zaśnieżonej nawierzchni, a także szybkim odprowadzaniem wody i błota śniegowego. Liczne lamele na oponie zwiększają skuteczność hamowania na śliskiej czy też zaśnieżonej drodze. Specjalna mieszanka gumowa sprawia, że nawet na silnych mrozach opona nie traci elastyczności, zapewniając świetną przyczepność nawet na oblodzonej nawierzchni.

Newsletter

Dowiaduj się jako pierwszy o nowościach, wyjątkowych ofertach oraz akcjach promocyjnych. Subskrybuj już teraz newsletter naszego sklepu Tirendo.pl i otrzymaj
20zł
 na kolejne zamówienie.
Minimalna kwota zamówienia wynosi 657zł. Do jednorazowego wykorzystania.