Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Właściwości


Pokaż w wszystkie opony w wybranym rozmiarze
165,50 zł
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
dostępne
Strona 1 od 35
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony letnie Matador

Obchodzony kilka lat temu jubileusz stulecia działalności słowackiej firmy Matador stał się okazją do odświeżenia firmowego logo i przypomnienia, że bogata historia może iść w parze z innowacyjnością. Znany i ceniony dziś na świecie producent ogumienia zaczynał jako skromne przedsiębiorstwo wytwarzające gumowy asortyment w postaci węży i pasków w 1905 roku. Dość szybko nazwę Matador - Gummi und Balata Werke zmieniono na Matador Bratislava, ale opony fabryka w Petrzalce (dzielnica Bratysławy) zaczęła produkować dopiero w 1925 roku. Pod względem biznesowym moment okazał się idealny. Zakłady produkcyjne Matadora były przez ponad połowę lat trzydziestych ubiegłego wieku jedynym producentem ogumienia na terenie Czechosłowacji. Opony letnie Matador, podobnie jak zimowe i całoroczne, rozchodziły się na pniu. Jeździły na nich wszystkie auta produkowane w kraju. Firma błyskawicznie odniosła rynkowy sukces i stała się pionierem branży w tym regionie. Niezachwianą pozycję Matador utrzymał nawet po wojnie, kiedy fabryki znacjonalizowano, a firmę zmieniono w przedsiębiorstwo państwowe. Jako jedyny w Czechosłowacji producent dętek oraz produktów z gumy dla ważnych dziedzin przemysłu szybko reagował na potrzeby rynku. Zaledwie kilka lat po drugiej wojnie światowej powstał nowy zakład produkcyjny w Puchowie. Ważnym segmentem działalności Matadora jest inwestowanie w nowe technologie. Badania w centrum badawczym w Puchovie wspierały rozwój branży oponiarskiej również w innych krajach, między innymi Jugosławii, Turcji, Indonezji i Indiach.

Na początku lat dziewięćdziesiątych przedsiębiorstwo przekształcono w spółkę akcyjną, a firma wróciła do nieużywanej od lat nazwy Matador. Zaczęła nawiązywać współpracę z gigantami przemysłu oponiarskiego. Kontakty z koncernem Continental pozwoliły na uruchomienie spółki produkującej opony do ciężarówek. Zaawansowany poziom technologiczny i doskonały system zarządzania były wielokrotnie doceniane przyznaniem certyfikatów. Obecnie opony Matador znane są w ponad 80 krajach na świecie, a większość produktów trafia na eksport. Firma produkuje opony letnie Matador oraz inne typy opon do wszystkich rodzajów samochodów. Jest też wytwórcą gumy oraz metalowych elementów dla lokalnego oddziału Kia.

Wśród opon letnich z logiem Matador na uwagę zasługują opony Matador MP44 oraz Matador MP46, kupowane przez właścicieli aut klasy średniej, wyższej i luksusowej. Znana jest z wytrzymałości, odporności oraz właściwości pozwalających na zmniejszenie zużycia paliwa. Opony letnie Matador MP44 Elite 3 oraz Matador MP46 Hectorra 2 charakteryzują się dobrym prowadzeniem zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach również przy dużych prędkościach.


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK