Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976

Właściwości


Strona 1 od 924
Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Opony letnie Toyo

Historia firmy Toyo sięga roku 1946. Na bazie powstałego nieco wcześniej przedsiębiorstwa Hirano Rubber Manufacturing Inc. utworzono w Osace Toyo Tire & Rubber Company. Początkowo fabryka wybudowana na obrzeżach Osaki produkowała opony jedynie do samochodów ciężarowych. Jednak już w 1961 roku powstaje kolejna fabryka, w której powstają opony zimowe i opony letnie Toyo przeznaczone do samochodów osobowych. Ogumienie Toyo już wtedy tworzone jest z użyciem najnowocześniejszych technologii dzięki centrum badań w Osace, które przodowało w innowacyjności. Do dnia dzisiejszego opony Ultra High Performance z logiem Toyo są wysoko cenione na całym świecie. W 1963 roku firma zaczyna zdobywać rynek amerykański, a po trzech latach tworzy w Stanach Zjednoczonych pierwsze przedstawicielstwo. Do umocnienia pozycji w USA przyczynia się nawiązanie współpracy z firmą spółką Hercules Tire & Rubber Company, a po kolejnych dwóch dekadach ze spółką General Tire. Międzynarodowa ekspansja japońskiej firmy okazała się doskonałym posunięciem biznesowym. Toyo debiutuje w Australii, Europie i Chinach.

Obecny asortyment Toyo to przede wszystkim doskonałej jakości opony do samochodów osobowych, ciężarowych oraz dostawczych. Firma specjalizuje się w oponach UHP przeznaczonych do szybkiej jazdy. Doskonałym przykładem jest opona Toyo Proxes R1R, która posiada typowo sportowy profil bieżnik z charakterystycznymi rowkami w kształcie litery V. Jest to opona najnowszej generacji, będąca w stanie sprostać wymaganiom aut sportowych. Inną pozycją z tego segmentu są opony Toyo Proxes T1R, która prócz dwóch obwodowych rowków wzdłużnych w bocznej części bieżnika posiada również rowki w kształcie litery V, oraz bardzo wydajna opona Toyo T1 Sport. Zapewniają one wyjątkowo dobre właściwości jezdne zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym.Ogumienie ultra high performance marki Toyo używane jest w zawodach driftowych, gdyż świetnie sprawdza się przy bardzo dużych prędkościach i w warunkach kontrolowanego poślizgu w myśl motta "Driven to perform". Modelem wyścigowym tej japońskiej firmy, który zasługuje za szczególną uwagę są opony Toyo R888. Zapewniają one wyjątkową stabilność na zakrętach oraz przyczepność do granic możliwości. Opony te zostały dopuszczone do ruchu ulicznego, jednak swe zalety ukazują dopiero na torze wyścigowym, gdzie pozwalają na wykorzystanie w pełni mocy samochodu. Od 1999 roku firma zaczyna kooperację z japońską spółką Kinugawa Rubber Industrial Company w Japonii i uruchamia produkcję elementów gumowych do samochodów i urządzeń przemysłowych. Koncern Toyo Tire & Rubber Company tworzy dziś kilkanaście oddziałów działających w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech i Rosji, zatrudniających ponad trzy tysiące pracowników. Największy rynek zbytu to wciąż Japonia i USA.

Opony Toyo cenione są również w Polsce. Doskonale ocenia się opony letnie Toyo Proxes CF1 przeznaczone do dynamicznej jazdy i sprawdzające się w różnych warunkach pogodowych w trasie i ruchu miejskim. Zbudowane są z nowoczesnej mieszanki gumowej z siliką, dzięki czemu charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie i zachowują właściwości w różnych temperaturach. Dodatkowe nacięcia na zewnętrznej stronie opony pozwalają skrócić długość drogi hamowania i zapewniają optymalną reakcję w trakcie przyspieszania. Opony letnie Toyo Proxes CF1 dedykowane są samochodom osobowym średniej i wyższej klasy.


x
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK