Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976

Właściwości


Pokaż w wszystkie opony w wybranym rozmiarze
Strona 1 od 12
Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Michelin 175 65 r14

175 - szerokość opony
Ogumienie Michelin 175 65 R14 posiada szerokość 175mm. Jest to standardowa wielkość stosowana przez wielu producentów. W przypadku firmy Michelin, do szerokości dopasowano również odpowiednią głębokość bieżnika, dzięki czemu produkt idealnie odprowadza wodę, co z kolei chroni auto przed poślizgiem na mokrej nawierzchni.

65 - profil (stosunek wysokości do szerokości opony)
Druga liczba umieszczona w oznaczeniu ogumienia Michelin jest wartością wyrażoną w sposóoacute;b procentowy. Jest to wysokość boku opony, a wartość 65 w przypadku modelu Michelin 175 65 R14 oznacza, że stanowi on 65% szerokości, czyli 113,75 mm. Michelin bardzo często stosuje ogumienie o takim właśnie profilu. Jest on przeznaczony do aut osobowych. Taki profil opony, w połączeniu z odpowiednią mieszanką gumy i strukturą bieżnika sprawia, że auto prowadzi się bezpiecznie, a do tego zredukowany jest hałas, dzięki czemu podróż autem wyposażonym w opony Michelin jest komfortowa.

R - budowa opony
Na trzecim miejscu w opisywanym modelu Michelin umieszczona jest litera R. Informuje ona, że dany model posiada radialną konstrukcję. Włókna osnowy ułożone są prostopadle do kierunku. Większość opon sprzedawanych w Europie posiada taką budowę i oznaczenie.

14 - średnica felgi
Końcowym elementem opisu ogumienia jest rozmiar felgi, do której dopasowana jest dana opona. Wartość tą wyraża się w calach. Na podstawie tych informacji można stwierdzić, że model Michelin 175 65 R14 dopasowany jest do felgi o średnicy 14 cali, czyli 35,56 cm. Jest to więc mała opona przeznaczona głównie do mniejszych aut. Idealnie spisuje się na terenie miejskim.


x
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK