Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Właściwości


Pokaż w wszystkie opony w wybranym rozmiarze
148,10 zł
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
dostępne
Strona 1 od 12
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony zimowe Dunlop

Pierwsza fabryka opon marki Dunlop powstała w Dublinie. Pozwoliła wcielić w życie pomysł irlandzkiego lekarza weterynarii i kilku biznesmenów, którzy odkryli komfort jazdy na rowerze zaopatrzonym w opony wypełnione powietrzem. Wynalazek błyskawicznie zyskał uznanie rowerzystów z Europy, Ameryki Północnej i Australii i zapewnił firmie pewną pozycję lidera w branży opon do rowerów. Była to prawdziwa rewolucja, której efekty objawiły się najpierw wycofaniem opon pełnych na rzecz pneumatycznych, a następnie wykorzystaniem odkrycia również w przemyśle motoryzacyjnym. Pierwsze opony do samochodów opatrzone logiem Dunlop pojawiły się już w 1900 roku. Ambicje firmy były jednak zdecydowanie większe, jak chociażby inwestycja w opony zimowe, całoroczne i opony letnie Dunlop .

Swój rozwój od początku spółka wiązała w takim samym stopniu ze zdobywaniem nowych rynków, co z wprowadzaniem kolejnych innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Do dnia dzisiejszego takie wynalazki Dunlopa, jak system monitoringu ciśnienia w oponie, opona z warstwą uszczelniającą czy opona odporna na przebicia, stanowią milowe kroki w rozwoju przemysłu oponiarskiego. Poza ogumieniem do samochodów szczególnie można tu wymienic opony zimowe Dunlop, firma jest znana z produkcji lotniczych i szerokiej gamy wyrobów gumowych. Produkty Dunlop cechują się dbałością o komfort i bezpieczeństwo jazdy oraz długą żywotnością.

Doskonałym przykładem innowacyjnego podejścia firmy są opony zimowe Dunlop SP Winter Sport M2. Polecane są przede wszystkim właścicielom samochodów posiadających system ABS/ASR. Zapewniają użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa, na suchych i mokrych nawierzchniach, również w warunkach zagrożenie aquaplaningiem. Opony zimowe Dunlop charakteryzują się krótką drogą hamowania oraz precyzyjnym sterowaniem uzyskanym dzięki zastosowaniu nowoczesnej mieszanki bieżnika oraz szerokimi podłużnymi i poprzecznymi rowkami na jego powierzchni. Sprawdzony wzór w kształcie litery "V" zapewnia dobrą przyczepność na śniegu i błocie. Równie ciekawym projektem są opony Dunlop SP Winter Response. Cechują się podwyższoną elastycznością nawet w wyjątkowo niskich temperaturach, znakomitą stabilnością oraz doskonałą przyczepnością. Ograniczenie poślizgu bocznego zwiększa komfort i bezpieczeństwo prowadzenia, a unikalny system osadzenia opony umożliwia kierowcy uzyskanie większej kontroli nad pojazdem.


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK