Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18): +48 (0) 22 39 70 976

Właściwości
Strona 1 od 1052

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Opony Semperit

Historia marki Semperit sięga roku 1850, kiedy to w Wimpassing w Austrii, powstała fabryka gumy, jedyna taka w tamtych czasach. Dziesięć lat później w 1900 roku powstała pierwsza opona Semperit. Nazwa, którą przyjęła firma, pochodzi z łacińskiego słowa „semper it”, co oznacza „zawsze do przodu”. Oficjalnie koncern przyjął tę nazwę w 1906 roku. Firma przeszła kilka fuzji, ale również po I wojnie światowej Semperit Spółka Akcyjna cieszyła się dużym powodzeniem. W latach 50-tych Semperit wyprodukowało pierwszą oponę bezdętkową, następnie w 1963 roku oponę z kolcami tzw. oponę Spike.

W latach 80-tych firma została przekształcona w Traiskirchen, co zakończyło się podziałem firmy na Semperit Reifen AG i Semperit AG, a w efekcie kupieniem spółek przez Continental AG w 1985. W następnych latach stale przenoszono produkcję z miejsca na miejsce aż do 2002 roku, w którym przeniesiono produkcję opon zimowych i letnich Semperit do Czech.

Koncern Continental zatrzymał markę Semperit przy sobie i do dzisiaj produkuje bardzo dobre opony letnie oraz zimowe. Należą do nich między innymi nowe opony zimowe Semperit Speed Grip 2. Jak podaje producent, charakteryzują je: skrócona droga hamowania na oblodzonej nawierzchni oraz dobra przyczepność.


x

Tirendo.pl używa cookies aby zapewnić Ci najwyższą jakość wyświetlanej strony. Odwiedzając naszą stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies.

OK Więcej informacji