Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18): +48 (0) 22 39 70 976

Właściwości
  • Niestety nie znaleźliśmy opon według podanych przez Ciebie kryteriów. Dzięki ustawieniu filtra lub użyciu linków możesz dopasować swoje wyszukiwanie.

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Opony Sumitomo

Początki sukcesu japońskiego koncernu Sumitomo, którego częścią jest firma Sumitomo Rubber Industries Ltd. produkująca opony i sprzęt sportowy, sięgają siedemnastego wieku. Początkowo przedsiębiorstwo działało jako apteka i księgarnia, ale już po kilkudziesięciu latach było właścicielem rafinerii i kopalni miedzi. Dzięki działalności w tej branży koncern szybko stał się jedną z największych firm w Kraju Kwitnącej Wiśni. Kiedy w 1909 roku w Kobe powstał oddział producenta opon Dunlop, koncern szybko nawiązał współpracę z brytyjską firmą. W 1963 roku udziałowcy Sumitomo wykupili większościowy pakiet japońskiego przedstawicielstwa Dunlop, a produkcja ogumienia była kontynuowana już pod zmieniona nazwą Sumitomo Rubber Industries Ltd. Ważnym krokiem była inwestycja w markę Dunlop, która na skutek strategicznych błędów zagrożona była bankructwem. Przejęcie odbyło się przyjaźnie, a środki wyłożone na odnowienie fabryk i wprowadzenie nowoczesnych metod zarządzania zwróciły się wielokrotnie. Zachowano nazwę marki Dunlop, pozwalając dotychczasowym zarządom na dużą samodzielność.

W chwili obecnej Sumitomo Rubber Industries Ltd. cieszy się ugruntowaną pozycją w branży oponiarskiej.   Pod własną marką wytwarza opony Sumitomo, cenione jako ciekawa alternatywa dla marek zachodnich. Jej fabryki działają w Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i USA. Sumitomo specjalizuje się w oponach do samochodów osobowych, z napędem 4x4, SUV i dostawczych. Produkuje również sprzęt sportowy. Jakość produktów japońskiej spółki jest wciąż podnoszona dzięki inwestowaniu w badania i rozwój nowych technologii. Przykładem wykorzystania innowacyjnych technologii w produkcji ogumienia są należące do segmentu ultra high performance letnie opony Sumitomo HTRZ 2. Skonstruowano je z myślą o szybkich samochodach klasy średniej i wyższej. Stylistyka opony dopasowana jest do nowoczesnych samochodów z dużymi felgami. Na elegancki, sportowy design składa się również nowoczesny wzór bieżnika zaprojektowany z użyciem technologii komputerowych. Dodatkowo użyto technologii Wheel Flange Guards, dzięki której felga jest zabezpieczona przed uszkodzeniami. Do stworzenia opony Sumimoto HTRZ 2 użyto mieszanki zawierającej aktywny węgiel, gwarantującej doskonałe przyleganie do nawierzchni oraz odporność na wysokie temperatury i uszkodzenia.


x

Tirendo.pl używa cookies aby zapewnić Ci najwyższą jakość wyświetlanej strony. Odwiedzając naszą stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies.

OK Więcej informacji