Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18): +48 (0) 22 39 70 976

Właściwości
  • Niestety nie znaleźliśmy opon według podanych przez Ciebie kryteriów. Dzięki ustawieniu filtra lub użyciu linków możesz dopasować swoje wyszukiwanie.

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Opony Tigar

Historia marki Tigar rozpoczyna się w państwach byłej Jugosławii w roku 1935. W tych czasach zajmowała się głównie produkcją gumowego obuwia. Jednakże ciągły rozwój i rozbudowa firmy zaowocowała pojawieniem się pierwszych opon radialnych marki Tigar w 1972r. Wkrótce po tym fakcie podpisano umowę współpracy z producentem opon z USA - firmą BFGoodrich, co pozwoliło firmie na dalszy rozwój i zaowocowało otwarciem zagranicznej filii w Stanach Zjednoczonych w 1981r., dzięki czemu opony Tigar zyskały szerszy rynek zbytu. Mimo niespokojnych historycznie czasów, bałkańska firma nieustannie się rozwijała otwierając nową fabrykę opon i dętek rowerowych w 1977, a także otwierając swoje przedstawicielstwo w Londynie w roku 1990.

Popularne modele opon omawianej firmy to m.in. letnie opony Tigar TG 621, które są przeznaczone do lekkich samochodów osobowych. Są to gumy klasy ekonomicznej. Specjalna rzeźba bieżnika zapewnia dobrą przyczepność szczególnie na mokrej nawierzchni i szybkie odprowadzanie wody spod kół, a także stabilną trakcją jazdy. Opony Tigar Prima - są stworzone z myślą o szybkich samochodach (do 240 km/h). Specjalny kształt bieżnika szybko odprowadza wodę spod kół, co zapewnia doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni. Specjalna mieszanka gumowa zastosowana przy produkcji sprawia, że nawet w wysokiej temperaturze opona nie traci parametrów. Opony zimowe Tigar Winter A to produkt klasy ekonomicznej do samochodów osobowych. Zapewniają doskonałą przyczepność na śliskiej i oblodzonej nawierzchni, dzięki zawartości specjalnej mieszanki gumowej, która pozostaje elastyczna nawet przy niskich temperaturach. Inny model to Tigar Cargo Speed. Jest to nowa opona całoroczna w ofercie firmy, poznaczona do samochodów dostawczych, poruszających się z prędkością do 170 km/h. Specjalnie zaprojektowany kształt bieżnika pozwala na zastosowanie jej w różnych pozycjach kół, a także zapewnia stabilną trakcję i dobrą przyczepność do mokrej i śliskiej nawierzchni.Nowość w katalogu firmy to opona Tigar Hitris. Przeznaczona jest do szybkich samochodów osobowych (do 210 km/h) klasy średniej. Dzięki odpowiednim parametrom bieżnika zapewnia stabilną trakcję i świetną przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni, nawet podczas agresywnej jazdy.


x

Tirendo.pl używa cookies aby zapewnić Ci najwyższą jakość wyświetlanej strony. Odwiedzając naszą stronę wyrażasz zgodę na używanie cookies.

OK Więcej informacji