PT741, przeznaczona dla osób uzależnionych od prędkości, oferuje wysokie prędkości, bezpieczeństwo i komfort jazdy.
ST760, przeznaczona dla osób uzależnionych od prędkości, oferuje wysokie prędkości, bezpieczeństwo i komfort jazdy. Doskonałe osiągi i prowadzenie dla osób uzależnionych od prędkości dzięki specjalnemu profilowi opony... Maksymalna przyczepność na zakrętach na mokrych i suchych nawierzchniach... Szeroki zakres zastosowań, od samochodów sportowych do pojazdów luksusowych, dzięki nowoczesnej konstrukcji i estetycznemu wyglądowi. ST760 jest opona wyczynową zaprojektowaną pod kątem zapewnienia jednocześnie wysokich prędkości, komfortu i bezpieczeństwa. Specjalnie zaprojektowany profil bieżnika zapewnia możliwość osiągania wyjątkowo wysokich prędkości, doskonałe prowadzenie i zachowanie pojazdu podczas pokonywania zakrętów na suchych i mokrych nawierzchniach. Nowoczesny wzór bieżnika i specjalna mieszanka bieżnika zapewniają oszczędność paliwa oraz trwałość. ST760 jest przeznaczona do szerokiego zakresu zastosowań, od samochodów sportowych do luksusowych.
Technologia i zalety
FST - Technologia drobnoziarnistej krzemionki Mieszanka krzemionkowa bieżnika Full Silica opracowana dzięki technologi FST zapewnia doskonałe prowadzenie na suchych i mokrych nawierzchniach. Opory toczenia są znacznie zmniejszone, co powoduje zmniejszenie zużycia paliwa.
BUDOWA PODKŁADU BIEŻNIKA OPARTEGO NA NOWOCZESNEJ TECHNOLOGII Bezszwowa, spiralna osłona nylonowa 0° i szerokie opasanie stalowe. Poprawia jednorodność, zapewniając płynniejszą jazdę, trwałość i mniejsze zużycie bieżnika.
JEDNOLITA DRUTÓWKA Z POJEDYNCZYM OPLOTEM I TWARDY WYPEŁNIACZ STOPKI Wzmacnia połączenie opony z felgą, zwiększając precyzję prowadzenia. Większa stabilność poprzeczna przy pokonywaniu zakrętów z dużą prędkością i jednorodność zapewniające płynniejszą jazdę.
Rozporządzenie normujące etykiety opon określa wymogi informacyjne dotyczące efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz zewnętrznego hałasu toczenia opon. Ponadto etykieta zawiera odniesienie do zimowych właściwości produktu.
Rozporządzenie UE 1222/2009, obowiązujące od 1 listopada 2012 r., zostało zaktualizowane i zastąpione rozporządzeniem UE 2020/740, które weszło w życie od 1 maja 2021 r. Od tego momentu obowiązują nowe wymagania. Zmieniono klasy oceny pod względem efektywności paliwowej, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego toczenia opony. Zmianie uległ także sam układ etykiety UE. Karty danych producentów przechowywane w bazie danych UE można pobrać za pomocą kodu QR zintegrowanego z etykietą. Nowe są również informacje dotyczące przyczepności na śniegu i lodzie dla opon spełniających te kryteria.
Następujący rodzaj ogumienia jest zwolniony z powyższego rozporządzenia: opony przeznaczone wyłącznie do montażu w pojazdach zarejestrowanych po raz pierwszy przed 1 października 1990 r.: opony bieżnikowane (do czasu odpowiedniego rozszerzenia EU VO 2020/740); opony do zastosowań profesjonalnych: opony drogowe; opony wyścigowe; opony z dodatkowymi elementami poprawiającymi trakcję np. opony z kolcami; opony awaryjne T; opony o dopuszczalnej prędkości poniżej 80 km/h; opony do felg o średnicy nominalnej ≤ 254 mm lub ≥ 635 mm.
Kryteria i klasy ocen w skrócie
Efektywność paliwowa
Zużycie paliwa zależy od oporu toczenia opon, rodzaju pojazdu, warunków drogowych oraz stylu jazdy kierowcy. Zmierzony opór toczenia (współczynnik oporu toczenia) opony dzieli się na klasy od A (najwyższa efektywność) do E (najniższa efektywność).
Jeśli pojazd jest wyposażony w opony klasy A, możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 7,5%* w porównaniu z oponami klasy E. W przypadku pojazdów użytkowych oszczędność może być jeszcze wyższa (Źródło: Ocena skutków Komisji Europejskiej) * mierzone zgodnie z metodami badawczymi określonymi w Rozporządzeniu (UE) 2020/740)
Zwróć uwagę: Zużycie paliwa zależy w dużej mierze od stylu jazdy i można je znacząco zmniejszyć prowadząc auto w sposób ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. W celu zredukowania zużycia paliwa, należy regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach.
Przyczepność na mokrej nawierzchni.
Przyczepność na mokrej nawierzchni dzieli się na klasy od A (najkrótsza droga hamowania) do E (najdłuższa droga hamowania). Samochód wyposażony w opony klasy A, podczas hamowania z prędkości 80 km/h (na drodze o średniej przyczepności) może osiągnąć drogę hamowania nawet o 18 m krótszą w porównaniu z oponami klasy E.* *Żródło: Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Gumowego e.V. (wdk Wirtschaftsverband der deutschen Kautschukindustrie e.V)
Zwróć uwagę: Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od stylu jazdy. Należy zawsze uwzględniać odpowiednią drogę hamowania. Ciśnienie w oponach powinno być regularnie sprawdzane w celu poprawienia przyczepności na mokrej nawierzchni.
Zewnętrzny hałas toczenia
Hałas emitowany przez oponę wpływa na ogólną głośność prowadzenia pojazdu oraz oddziaływuje na własny komfort podróżowania, ale także na generowanie hałasu do otoczenia. Na etykiecie opony UE zewnętrzny hałas toczenia jest podzielony na 3 klasy od A (najcichsza) - C (najgłośniejsza). Wartość mierzona jest w decybelach (dB) i porównywana z europejskimi dopuszczalnymi wartościami emisji hałasu dla opon.
A Piktogram z klasyfikacją „A” wskazuje, że zewnętrzny hałas toczenia opony jest o ponad 3 dB poniżej limitu UE obowiązującego do 2016 r. B Ocena „B” oznacza, że zewnętrzny hałas toczenia opony jest do 3 dB niższy lub równy limitowi UE obowiązującemu do 2016 r. C Klasyfikacja „C” wskazuje, że określony limit został przekroczony.
Marka
Starmaxx
Klasa
Ultra Sport ST760
Dimension
265/35 ZR18 97W XL
Szerokość
265
Profil opony
35
Construction type
ZR
Rozmiar opony
18
Indeks nośności
97
Indeks prędkości
(W)
With/Without Valve (TT/TL)
Opona wymagająca montażu dętki
M/C
Nie
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.