Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Właściwości


Strona 1 od 4
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony zimowe SUV


Kto nigdy nie marzył o wspinaczce po zaśnieżonych drogach? Samochód  4x4 łatwo może się wspinać w pięknych ośnieżonych terenach pełnych urzekającej natury. Powszechnie stosowane w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, opony zimowe, zwane także śniegowymi są obowiązkowe w wielu krajach europejskich, takich jak Niemcy czy Austria.


Opony  zimowe SUV i ich zalety?


Dlaczego opony zimowe suv mogą zapewnić optymalne bezpieczeństwo ? Opony takie posiadają pewne związki chemiczne mające na celu zmiękczyć żywicę, która ma tendencję do utwardzenia się poniżej 7 °C. Efektywność opon w czasie zimy jest nie do przecenienia,  może stosować je na zimowych, śliskich powierzchniach. Natomiast stosowanie opon zimowych latem nie jest zalecane, gdyż  zastosowana mieszanka gumowa nie nadaje się do wysokich temperatur.

Druga wyjątkowa cecha  opon zimowych  4x4  jest  sam profil opony. Bieżnik ma zwykle więcej lameli 3D oraz bardzo głębokie rowki, aby zapewnić odpowiednie właściwości jezdne na wodzie, błocie lub śniegu. Rowki działają  jako karby na  śliskich powierzchniach,  jest to również jeden z powodów, dlaczego droga hamowania jest znacznie krótsza. Kierowca zawsze zachowuje kontrolę nad 4x4 i zyskuje zwrotność i przyczepność pojazdu.

Trzecim głównym atutem opon zimowych suv jest ich trwałość i wytrzymałość. Grube i szerokie odporne na zniszczenia, pokonują wszystkie przeszkody. Wielu światowych producentów tworzy nowoczesne opony zimowe suv. Oto kilka niezawodnych modeli: Vredestein  Wintrac 4 Xtreme Continental 4X4 Wintercontact, Bridgestone Blizzak LM80. Każda z tych opon może pomóc Ci w odkrywaniu tego co nie jest dostępne  dla wszystkich.


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK