Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976

Właściwości


Strona 1 od 1
Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Opony 195/80 r15


Każdy kierowca, przynajmniej raz na jakiś czas musi kupić nowe opony do samochodu. Bierze pod uwagę markę producenta, ale również rozmiar. Stara się, jak najlepiej dostosować parametry opon do auta, gdyż wie, że jak najprecyzyjniejszy wybór zapewnia komfort jazdy.

195 - szerokość opony
Pierwsza cyfra w szeregu określa szerokość opony. W tym wypadku jest to 195 mm, w związku z tym opona zaliczana jest do wąskich. Cieszy się godnymi podziwu zaletami. Daje cichą i komfortową jazdę. Kontakt z nawierzchnią nie jest zbyt duży, przez, co nierówności drogi są mało odczuwalne. 195 80 r15 minimalizuje opory otoczenia, znacznie zmniejszając zużycie paliwa. Opony takie są energooszczędne.

80 - profil opony
Druga cyfra wskazuje na profil opony. Jego wartość podawana jest w procentach, stanowi stosunek wysokości boku opony do jej szerokości. Łatwo obliczyć jego wartość w milimetrach, 80% z 195 mm daje 156 mm. Profil opony jest wysoki, w związku z czym znacznie tłumi ubytki i wyboje nawierzchni. Daje radość wygodnego prowadzenia auta. Wysokie opony doskonale radzą sobie na mokrych nawierzchniach i zapobiegają zjawisku aquaplaningu. Wyśmienicie odprowadzają wodę przez, co są bezpieczne nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, w trakcie opadów deszczu i deszczu ze śniegiem.

R - budowa opony
Struktura opony jest radialna, czyli osnowa ułożona jest pod kątem 90 stopni w stosunku do kierunku jej poruszania się. Warstwy opasania usztywniają bieżnik, więc prowadzenie jest wysoce kontrolowane. Sztywność bieżnika zwiększa również przyczepność opony, kontakt jej z nawierzchnią jest jednolity na prostej drodze i na zakrętach. Zmniejsza opory otoczenia zapewniając niskie zużycie paliwa. Opony radialne są żywotne i trwałe, służą swoim właścicielom przez kilka sezonów.

15 - Szerokość felgi
Ostatnia wartość w opisie opony 195 80 r15 informuje o średnicy felgi, na której montowana jest opona. Wynosi ona 15 cali.


x
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK