Diagonalne opony do przyczep

Podział opon rolniczych

Jednym z kryteriów podziału opon rolniczych jest ich budowa – wyróżnia się typ diagonalny i radialny. Choć opony radialne są uznawane za nowocześniejsze, to typ diagonalny cechuje znacznie większa wytrzymałość. Jedne i drugie opony zbudowane są z bieżnika, osnowy, opasania i stopki, jednak same elementy znacznie się od siebie różnią. Osnowa diagonalnych opon do przyczep jest wielowarstwowa, tworzą ją ułożone naprzemian kordy.

Opony diagonalne do maszyn rolniczych

Każda warstwa biegnie w przeciwnym kierunku. Opona diagonalna jest dzięki temu solidniejsza, a co za tym idzie - bardzie wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Obniżone ciśnienie w oponach typu diagonalnego zwiększa przyczepność do gleby i redukuje możliwość poślizgu. Dodatkowo diagonalne opony do przyczep pracują ciszej niż te radialne, co podnosi komfort jazdy po nierównym podłożu. W ofercie sklepu Tirendo.pl znajdują się diagonalne opony do przyczep klasy ekonomicznej, średniej oraz premium. Różnią się między sobą nie tylko ceną, ale i jakością oraz budową. Przy wyborze odpowiednich opon istotne jest  ich przeznaczenie. W maszynach wykorzystywanych w celach  transportowych wystarczająca będzie klasa niższa, jednak dla sprzętu rolniczego użytkowanego do prac w polu, lepiej zainwestować w opony lepszej jakości.

Newsletter

Dowiaduj się jako pierwszy o nowościach, wyjątkowych ofertach oraz akcjach promocyjnych. Subskrybuj już teraz newsletter naszego sklepu Tirendo.pl i otrzymaj
20zł
 na kolejne zamówienie.
Minimalna kwota zamówienia wynosi 657zł. Do jednorazowego wykorzystania.


Używamy cookies do personalizowania treści oraz reklam, oferujemy funkcje mediów społecznościowych i analizujemy ruch danych. Ponadto partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym dostarczamy informacji o tym, w jaki sposób używasz z naszej strony internetowej. Jeśli nadal korzystasz z naszej witryny, zgadzasz się na nasze pliki cookie.