Opony przemysłowe – Pneumatyczne

Opony do zadań specjalnych

Opony pozostają w stałym kontakcie z podłożem, dlatego stawia się im wiele wymagań. Opony pneumatyczne mają przede wszystkim zapewniać komfort  jazdy po nierównych terenach, nawet z dużą prędkością. Opony te wypełnia się  gazem pod ciśnieniem - z reguły azotem, dawniej stosowano powietrze. Opony bardziej zaawansowanych maszyn  wypełnia się elastomerem lub wykonuje się je w całości z gumy. Opony przemysłowe pneumatyczne dzielą się na diagonalne i radialne. Pierwsze są starszą konstrukcją wykorzystywaną obecnie tylko w specjalistycznych maszynach.

Opony diagonalne zbudowane są z kliku warstw ułożonych w charakterystyczny sposób, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia i zapewniają stabilność. Drugie odznaczają się niskimi oporami toczenia i wysokimi przebiegami. Prawie całkowicie wyparły opony diagonalne. Siatka nylonowa została w nich zastąpiona kordem metalowym. Zabieg ten zwiększył wytrzymałość opon i przełożył się na lepszą amortyzację. Opony radialne charakteryzują się też większą żywotnością.

Ogumienie odporne na gwałtowne manewry

Przemysłowe opony pneumatyczne wykorzystywane są m.in. do wózków widłowych, gdzie konieczny jest bezpieczne i precyzyjne przewożenie ładunku. Od opon oczekuje się wytrzymałości i niezawodność – muszą sprawdzić się podczas wykonywania gwałtownych manewrów, częstej zmiany kierunków jazdy, naprzemiennego przyspieszani i hamowania. Wyróżnia je także duża nośność. Jeszcze niedawno wybór producentów opon pneumatycznych był bardzo ograniczony. Obecnie znalezienie odpowiednich opon do sprzętu przemysłowego, które będą i wysokiej jakości, i w dobrej cenie, nie stanowi większego problemu, ułatwi to bogata oferta sklepu Tirendo.pl.

Newsletter

Dowiaduj się jako pierwszy o nowościach, wyjątkowych ofertach oraz akcjach promocyjnych. Subskrybuj już teraz newsletter naszego sklepu Tirendo.pl