Opony rolnicze

Markowe produkty dla rolników

Rolnicy przykładają ogromną uwagę do tego, aby kupowane przez nich opony rolnicze odznaczały się niezawodnością i maksymalną wytrzymałością oraz umożliwiały precyzyjną pracę w polu. Opony nie powinny ugniatać zbytnio gleby, nie mogą niszcząc plonów i pastwisk, powinny w maksymalny sposób wykorzystywać moc ciągnika, zapewniać komfort kierowcy oraz bezpieczeństwo pracy podczas poruszania się po pochyłym i nierównym terenie, a także odznaczać się efektywnym samooczyszczaniem. Producenci opon rolniczych, aby sprostać wymaganiom swoich klientów, nieustannie unowocześniają swoje produkty.

Rodzaje opon rolniczych

Na rynku dostępne są dwa typy opon rolniczych:

  • Opony radialne – droższe, ale i nowocześniejsze. Opony radialne są bardziej odporne na ścieranie, wolniej się zużywają, gwarantują lepszą przyczepność oraz mniejszy opór toczenia. Maszyny wyposażone w opony radialne zużywają mniej paliwa. Dodatkowo ten typ dzieli się na dętkowe i bezdętkowe. Opony bezdętkowe można naprawić w przypadku uszkodzenia bez potrzeby demontażu koła.
  • Opony diagonalne – zbudowane są z wielowarstwowej osnowy, dzięki czemu opona jest mocniejsza i bardziej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Minusem jest fakt, że obniżone ciśnienie w tego typu oponach może powodować ich odkształcenia, przez co opona przylega do podłoża tylko bokami.

Z myślą o właścicielach gospodarstw rolnych sklep Tirendo.pl posiada bogatą ofertę opon rolniczych od sprawdzonych dostawców w wielu rozmiarach, dzięki czemu każdy może znaleźć optymalne ogumienie do swoich maszyn rolniczych.

Newsletter

Dowiaduj się jako pierwszy o nowościach, wyjątkowych ofertach oraz akcjach promocyjnych. Subskrybuj już teraz newsletter naszego sklepu Tirendo.pl