Małe opony / Kosiarki

Kosiarka nie jedno ma imię

Automatyczna kosiarka do trawy została wynaleziona już w 1830 roku. Wraz z rozwojem technologicznym powstawały kosiarki elektryczne, spalinowe, automatyczne i przede wszystkim samojezdne. Kosiarki wyższej generacji swoim wyglądem przypominają małe traktory. Kosiarki samojezdne są napędzane spalinowo i a na ich wyposażeniu znajduje się szerokie ostrze, które pozwala w szybkim czasie skosić duży teren. Kosiarki tego typu wykorzystywane są nie tylko do przycinania trawników, ale także do ośnieżania czy transportu.

Kosiarki mogą być kołowe lub poduszkowe. Kosiarki poduszkowe nie posiadają kół, unoszą się na poduszce powietrznej, przez co doskonale sprawdzają się na nierównym terenie. Kosiarki kołowe przez swoją wielozadaniowość i konieczność poruszania się po różnym terenie, potrzebują odpowiedniego ogumienia. Wymagania dotyczące małych opon do kosiarek wcale nie są mniejsze, niż w przypadku tych do aut ciężarowych. W ofercie sklepu Tirendo.pl znajdują się opony znanych marek jak Bridgestone, Kenda czy Michelin oraz wielu innych, do wyboru są także różne wzory bieżników.

Jakie opony do kosiarek?

Małe opony do kosiarek czy traktorków ogrodowych posiadają zwykle oznaczenie NHS, czyli Not for High Speed. Opony te nie są przeznaczone do rozwijania dużych prędkości. Istotnym czynnikiem wpływającym na prawidłowe użytkowanie kosiarek jest ciśnienie w oponach. Za wysokie ciśnienie w małych oponach do kosiarek może powodować nadmierne ugniatanie trawy, a podczas jazdy po twardej nawierzchni przyspieszać zużywanie się opon.

Newsletter

Dowiaduj się jako pierwszy o nowościach, wyjątkowych ofertach oraz akcjach promocyjnych. Subskrybuj już teraz newsletter naszego sklepu Tirendo.pl