/

Opony zimowe 155 80 r15

Niestety nie znaleziono wyników dla Twojego wyszukiwania. Zmień parametry wyszukiwania, aby odszukać produkty.  Według modelu pojazdu

155 - Szerokość przekroju ogumienia

Pierwszym elementem umieszczonym na oznaczeniu każdej opony zimowej i nie tylko, jest zwykle trzycyfrowa liczba. Jeśli chodzi o opony zimowe 155 80 R15, liczbą tą jest 155. Owa wartość symbolizuje szerokość przekroju opony nałożonej na felgę o odpowiednim rozmiarze. Wielkość tą mierzy się pomiędzy skrajnymi punktami, z których jeden znajduje się na zewnętrznej ścianie, a drugi znajduje się na ścianie wewnętrznej. Jak widać, prezentowane ogumienie, to opony zimowe charakteryzujące się małą szerokością. Jest to więc produkt stworzony z myślą o mniejszych pojazdach, które nie potrzebują dużej powierzchni styku opony ze śliskim lub grząskim podłożem, takim jak lud albo śnieg czy też błoto pośniegowe.

80 - Wysokość profilu ogumienia

Druga wartość umieszczona w opisie 155 80 R15, to liczba 80 symbolizująca procentowy stosunek wysokości boku, do szerokości przekroju. Innymi słowy, aby poznać dokładną wysokość profilu, należy obliczyć 80% ze 155 mm. Okazuje się, że opony zimowe 155 80 r15 posiadają profil o wysokości 124 mm. Jak widać są to wysokie opony. Produkty o takich parametrach są dość często stosowane w wielu pojazdach osobowych w porze zimowej i zapewniają im dobre osiągi, komfort, a także bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach.

R - Oznaczenie konstrukcji radialnej opony

Prezentowane opony zimowe 155 80 R15 posiadają literę R, która jest trzecim elementem oznaczenia. Litera ta informuje o tym, że włókna osnowy w oponie biegną promieniście od środka, pod kątem prostym w stosunku do kierunku toczenia się. Większość opon dostępnych na rynku posiada taką budowę. Jest to sprawdzona konstrukcja zapewniające wygodę, bezpieczeństwo i odpowiednie osiągi.

15 - Średnica felgi

Ostatnia liczba, to wyrażona w calach średnica felgi, na którą należy umieścić oponę. Oznacza to, że opony zimowe 155 80 R15 dopasowane są do 15-calowych (38,1 cm) felg i nie można ich zakładać na felgi większe lub mniejsze.

Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
Akceptuję
^