Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976

Właściwości


Strona 1 od 6
Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT

(1) Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.


Opony zimowe 175 70 r14


Każda opona na swoim boku powinna posiadać informacje na temat jej przeznaczenia, rozmiarów oraz innych istotnych parametrów. Informacje te podlegają pod europejski przepis ECE-R 30. W związku z tym na boku każdej opony można znaleźć specjalne cyfry i litery pełniące rolę oznaczenia.

175 - szerokość
Pierwsza liczba, to wyrażona w milimetrach szerokość opony. Wielkość tą można sprawdzić po założeniu opony na felgę i zmierzeniu odległości pomiędzy najdalszym punktem zewnętrznej ściany, a najbardziej oddalonym punktem ściany wewnętrznej opony. Oznacza to, że opona 175 70 r14 ma szerokość około 175mm (około, ponieważ w zależności od firmy, która wyprodukowała oponę, wartość ta może być o kilka milimetrów mniejsza lub większa). Warto dodać, że oznaczenia szerokości opon o różnych rozmiarach rosną o 10mm.

70 - wysokość profilu
Drugą bardzo ważną wartością jest informacja o wysokości boku opony. Wyraża się ją w procentach. Innymi słowy, liczba ta informuje użytkownika, jaki procent szerokości, stanowi profil opony. W przypadku modelu 175 70 r14, jest to 70% ze 175mm czyli 122,5mm. W oponach wysokoprofilowych nie umieszcza się informacji na temat profilu.

R - opona radialna
Trzecim elementem oznaczenia ogumienia jest litera. W 98% przypadków jest to litera R mówiąca o tym, że opona posiada promieniste włókna biegnące pod kątem prostym w stosunku do kierunku, w którym toczy się opona. Jest to tak zwana budowa radialna. Oznacza to, że ogumienie typu 175 70 r14, to opony radialne.

14 - wielkość felgi
Ostatnią informacją umieszczoną na oznaczeniu jest średnica felgi, na którą możliwe jest założenie opony. Wartość ta w przeciwieństwie do poprzednich wyrażona jest w calach, a nie w milimetrach. Czyli innymi słowy oponę 175 70 r14 można założyć tylko i wyłącznie na feldze, której średnica wynosi 14 cali, co w przeliczeniu daje 35,56cm. Dla innych felg opona ta będzie za mała lub za duża.


x
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK