Obsługa klienta (Pn–Pt: 8–18):
+48 (0) 22 39 70 976
Właściwości


Pokaż w wszystkie opony w wybranym rozmiarze
147,40 zł
Wysyłka gratis*
Czas dostawy wynosi 4 - 7 dni roboczych**
dostępne
Strona 1 od 13
*Podana cena dotyczy jednej opony i zawiera podatek VAT
**Ponad 90% zamówień jest dostarczanych do naszych klientów w przeciągu podanego terminu dostawy.

Opony zimowe Yokohama

Historia od samego początku sprzyjała rozwojowi japońskiej firmy oponiarskiej Yokohama Rubber Company. Dzięki porozumieniu między amerykańską firmą B.F. Goodrich oraz japońską spółką Yokohama Cable Manufacturing podpisanemu w 1917 roku, zaledwie po dwóch latach możliwe stało się rozpoczęcie produkcji w nowo wybudowanej fabryce, a po dwóch kolejnych latach po raz pierwszy Yokohama dała dowód, że dysponuje ogromnym potencjałem rozwojowym. Na rynek trafiła wyjątkowo nowoczesna i bardzo wytrzymała opona kordowa, a już wkrótce do szerokiego asortymentu gumowych produktów z logo Yokohama dołączyło ogumienie do samochodów ciężarowych i premierowe opony z bieżnikiem w kształcie charakterystycznego "Y". Już w czasie wojny wytwarzanie opon do samolotów wojskowych było istotnym fragmentem działalności firmy, a kilkanaście lat po wojnie Yokohama wypuściła pierwsze opony przeznaczone dla samolotów odrzutowych.

Dużą ilość środków firma inwestuje w badania. Dzięki temu zasłynęła z nowatorskich w swoim czasie modeli opon wykonanych z gumy syntetycznej i posiadających nylonowy kord. Również dziś zaskakuje wciąż nowymi wynalazkami i zdobyczami technologicznymi, np. jak opony zimowe Yokohama oraz opony letnie Yokohama. Produkuje specjalne opony o dużych gabarytach, przeznaczone do zastosowań przemysłowych. Jej zainteresowanie budzą różnorodne segmenty rynku. Angażuje się przemysł budowlany, kosmiczny, produkcję sprzętu przeciwpożarowego oraz sportowego. Znana jest jako sponsor licznych imprez i klubów sportowych, także niezwiązanych bezpośrednio z branżą oponiarska, jak chociażby amerykańska liga zawodowej koszykówki.

Wśród produktów japońskiego giganta na uwagę zasługują opony zimowe Yokohama. Posiadają bardzo dobre parametry przyczepności nawet na silnie ośnieżonych nawierzchniach Opony Yokohama W Drive V902 przeznaczone dla samochodów osobowych i aut typu SUV zaskarbiły sobie sympatię użytkowników kilkoma unikalnymi cechami. Sztywny, asymetryczny bieżnik z trójwymiarowymi lamelami gwarantuje wysokie osiągi na każdym rodzaju nawierzchni i w bardzo zróżnicowanych temperaturach, jednocześnie zapewniając maksymalną trakcję. Niestraszne im podłoże suche, mokre i ośnieżone. Specjalna mieszanka gumowa pozwala na utrzymanie elastyczności opony w niskich temperaturach, a także stabilność i sztywność. Rodzina W Drive okazała się na tyle trafionym pomysłem, że opony zimowe Yokohama z tej serii mają już kolejne pokolenia następców. Posiadacze małych samochodów zwrócili uwagę na opony Yokohama W Drive V903 charakteryzujące się optymalną przyczepnością.


Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK
Wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na ich stosowanie.
OK